1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Elemanları Sabitlemeyi Kaldırma

Sabitlemeyi Kaldırma “Unpin“ aracı, belirli bir konuma kilitlenmiş bir öğenin veya öğenin üzerinde bulunduğu ana taşıyıcı elemanının sabitlenmesini çözer. Ardından, REVİT tarafından bir uyarı mesajı almadan öğeyi taşıyabilir veya değiştirebilirsiniz.

Sabitlemeyi kaldırmak için, birden çok öğe seçebilirsiniz. Şayet seçtiğiniz öğelerin hepsi değil de; bazıları sabitlenmemişse Sabitlemeyi Kaldırma “Unpin“ aracının hiçbir etkisi yoktur.

Elemanları sabitlemeyi kaldırmak için, aşağıdakilerden birini yapın:

  • Sabitlemesi kaldırılacak öğeleri seçin ve ardından Düzenleme | <Eleman> “Modify | <Element>” sekmesi içerisinde > Düzenleme “Modify“ panelinde > Sabitlemeyi kaldır “Unpin” [ ] komut simgesine tıklayın.
  • Düzenleme “Modify“ sekmesi içerisinde > Düzenleme “Modify“ panelinde > Sabitlemeyi kaldır “Unpin” [ ] komut simgesine tıklayın ve sabitlemesi kaldırılacak öğeleri seçtikten sonra, Enter tuşuna basın.

Bir öğenin sabitlemesini kaldırmak için, çizim alanındaki raptiye simgesi ile görüntülenen kontrol aracını tıkladığınızda, kilidin açık olduğunu göstermek için kontrol araç simgesinin yanında bir X şekli görüntülenir.

Perde Paneli Örneği

Perde duvar panelleri veya bir kiriş sistemindeki kirişler gibi bir ana taşıyıcı sisteminin parçası olan öğeler için, bir öğenin sabitlemesinin kaldırılması o öğenin ön tanımlı özelliklerini geçersiz kılmanıza olanak tanır. Ana taşıyıcı sistemlerindeki sabitlenmiş öğeler, ana taşıyıcı sisteminin özellikleri ve davranışı tarafından yönlendirilir. Bu durumda bir öğenin sabitlemesini kaldırmak, onu ana taşıyıcı sistemden bağımsız hale getirir. Bu tür bir öğe için çizim alanında görüntülenen sabitleme ve sabitlemeyi kaldırma simgeleri, öğenin ana taşıyıcı sistemle bir ilişkisi olduğunu gösteren simge görüntüsünde küçük bir bağlantı içerir.

Karelaj Çizgisi Örneği

Bir karelaj (ızgara) çizgisi veya duvar elemanı gibi yerine kilitlenmiş veya sabitlenmiş bağımsız elemanlar için, elemanın sabitlemesini kaldırmanız, elemanı taşımanıza veya silmenize olanak tanır. Bu tür elemanlar için çizim alanında görüntülenen sabitle ve sabitlemeyi kaldır simgeleri simge görüntüsünde bağlantı içermez.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.