1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Elemanları Hizalı Yapıştırma

Öğeleri panoya kopyaladıktan sonra, öğeleri belirlendiği gibi hizalı yapıştırmak için Hizalı Yapıştır “Paste Aligned“ araçlarından birini seçin.

  1. Öğeleri panoya kesin veya kopyalayın.
  2. Düzenleme “Modify” sekmesi içerisinde > Pano “Clipboard” panelinde > Yapıştır “Paste aşağı açılır menüsünü tıklayın ve aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:
  • Seçili Kotlara Hizala “Aligned to Selected Levels”: Şayet tüm model öğelerini kopyaladıysanız, bunları bir veya daha fazla kota yapıştırabilirsiniz. Görüntülenen iletişim kutusunda kotları isme göre seçin. Birden fazla kot seçmek için, kot isimlerini seçerken Ctrl tuşuna basın.
  • Seçili Görünüşlere Hizala “Aligned to Selected Views” : Şayet (ölçüler gibi) görünüşe özgü öğeleri veya modele ve görünüşe özgü öğeleri kopyaladıysanız, bunları benzer görünüş tiplerine yapıştırabilirsiniz.
  • O anki Geçerli (Aktif) Görünüşe Hizala “Aligned to Current View”: Öğeleri o anki geçerli (aktif) görünüşe yapıştırır. Örneğin, öğeleri bir plan görünüşünden bir detay görünüşüne yapıştırabilirsiniz. Yapıştırılacak görünüş, öğelerin kesildiği veya kopyalandığı görünüşten farklı olmalıdır.
  • Aynı Konuma Hizala “Aligned to Same Place”: Elemanları kestiğiniz veya kopyaladığınız yere yapıştırır. Bu seçenek, öğeleri çalışma setleri veya tasarım seçenekleri arasında yapıştırmak için, kullanışlıdır. Ayrıca, paylaşılan koordinatları olan 2 dosya arasına yapıştırmak için, de kullanabilirsiniz.
  • Seçilen Kota Hizala “Aligned to Picked Level”: Öğeleri bir cephe veya kot görünüşüne yapıştırır. Bu aracı kullanmak için, bir cephe veya kot görünüşünde olmanız gerekir, çünkü öğeleri yapıştırmak için, bir kot çizgisi seçmeniz gerekecektir.

Not: Proje Tarayıcısı “Project Browser “ paletini kullanarak kot seçmeyin.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.