1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Elemanları Benzerini Yarat “Create Similar” Aracı ile Kopyalama

Modele seçilen öğeyle aynı tipten bir öğe yerleştirmek için, Benzerini Yarat “Create Similar” aracını kullanın.

Örneğin, görünüşte bir kapıyı sağ tıklatıp Benzerini Yarat “Create Similar” seçeneğini seçtiğinizde, Kapı “Door” aracı, Tir Seçicide “Type Selector” önceden seçilmiş olan kapı tipiyle etkin hale gelir. Benzerini Yarat “Create Similar” aracı çoğu REVİT öğesinde kullanılabilir.

Benzerini Yarat “Create Similar” aracını kullandığınızda, her yeni öğe, seçilen öğenin Aile Düzenleyicisinde “Family Editor“ tanımlanan aile örneği parametrelerini alır. Benzerini Yarat “Create Similar” aracı ile oluşturulan öğeler, Aile Düzenleyicisinde “Family Editor“ tanımlanmayan örnek parametrelerinin değerlerini devralmaz. Seçilen öğenin örnek parametre değerleri, Tip Seçicide “Type Selector” tip değiştirilene kadar bu araç kullanılarak oluşturulan tüm öğelere uygulanır.

Örneğin, seçilen öğe bir duvarsa, yükseklik özellikleri yeni duvarlar için varsayılan olarak belirlenir. Aynı kotta oluşturulan duvarlar aynı Taban Ofseti “Base Offset”, Temiz Yükseklik “Unconnected Height”, Üst Uzatma Mesafesi “Top Extension Distance”, Alt Uzatma Mesafesi “Bottom Extension Distance”, Üst Kısıtlama “Top Constraint” ve Üst Ofset “Top Offset” değerine sahip olacaktır. Şayet bu yeni duvar farklı bir kotta oluşturulduysa, Üst Kısıtlama “Top Constraint” değeri uygun kota göre ayarlanır.

Benzer öğeler oluşturmak için:

  1. Bir öğe seçin.
  2. Düzenleme | <Eleman> “Modify | <Element>” sekmesi içerisinde > Yarat “Create” panelinde > Benzerini Yarat “Create Similar” [ ] komut simgesine tıklayın veya çizim alanındaki bir öğeyi sağ tıklayın ve açılan kısa yol menüsünden Benzerini Yarat “Create Similar” seçeneğini seçin.
  3. Yeni oluşturulan örneği istenen konuma yerleştirmek için çizim alanını tıklayın. Bu işlemi gerektiği kadar tekrarlayın.
  4. Benzerini Yarat “Create Similar” aracından çıkmak için, iki kez Esc tuşuna basın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.