1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Ders-7-Haritanızı Yayımlama

Web üzerinde veya intranette gösterilmesi için coğrafi referanslı bir haritayı DWF biçiminde “format” yayınlarsınız. DWF (Design Web Formatı ™), mühendislik tasarım verilerini paylaşmak için Autodesk tarafından geliştirilen açık, kodlu güvenli bir dosya biçimidir. DWF dosyaları yüksek oranda sıkıştırılmıştır, bu nedenle daha küçük ve hızlı bir şekilde iletilir ve izlenir. Bu biçim, nesne verilerini veya varlık özniteliklerini ve ayrıca haritanızın grafik öğelerini içerebilir.

Şayet DWF dosyanızdaki tüm model-uzay haritalarına bir koordinat sistemi atadıysanız, yayınlama işlemi koordinat bilgilerini otomatik olarak enlem/boylam “latitude/longitude“ koordinatlarına dönüştürür. Autodesk Design Review, koordinatları girdiğinizde otomatik olarak belirli bir yere gidebilir. Farenizi bu konumun üzerine getirdiğinizde haritadaki herhangi bir konumun koordinatlarını görüntüler. NMEA 0183 protokolünü kullanan bir GPS cihazına entegre edilmiş bilgisayarlarla, saha çalışanları haritayı bu cihaz tarafından sağlanan koordinatlara ortalayabilir. Sonuç olarak, harita içerisinde koordinatlarım “my coordinates” simgesi belirir.

DWF formatındaki dosyalar Autodesk® Design Review programı kullanılarak görüntülenebilir. Ürün bilgisi ve bu ürünün indirme bağlantısı için Autodesk web sitesindeki Autodesk Design Review sayfasına bakın. Autodesk Design Review, Autodesk® DWF Görüntüleyicisinin en son sürümüdür. DWF içeriğini ölçme, işaretleme, damgalama, inceleme, dönüştürme ve toplama becerisini içerir.

Bu Bölümdeki Konular

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.