1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

CONVTOMESH (Komutu)

Bu komut poligon ızgaralar “polygon meshes”, yüzeyler “surface” ve katılar “solid” gibi 3 boyutlu 3B “3D” nesneleri ızgara “mesh” nesnelerine dönüştürür.

Bu komut MESHSMOOTH komutuyla aynıdır.

3 boyutlu 3B “3D” katılar “solid” ve yüzeyler “surface” gibi nesneleri ağa dönüştürerek 3 boyutlu 3B “3D” ızgaraların “mesh” ayrıntılı modelleme özelliklerinden yararlanın.

3 boyutlu 3B “3D” yüzleri “face” (3DFACE) ve (AutoCAD’in 2009 sürümü ve önceki sürümlerindeki) eski poligon ve çok yüzlü kafesleri “mesh” dönüştürmek için, de bu yöntemi kullanın. Ayrıca bölgeler “region” ve kapalı sürekli çizgiler “polyline” gibi 2 boyutlu 2B “2D” nesneleri de dönüştürebilirsiniz.

Ön tanımlı ızgara “mesh” ayarları, Izgara Mozaikleme Seçenekleri “Mesh Tessellation Options“ iletişim kutusunda tanımlanır. Dönüşüm sırasındaki pürüzsüzlük seviyesi, bu iletişim kutusundaki (FACETERMESHTYPE sistem değişkeni ile kontrol edilen) ızgara “mesh” tipine bağlıdır. Şayet ızgara “mesh” tipi optimize edilmek üzere ayarlanmamışsa, dönüştürülen nesne düzeltilmez.

Izgara “Mesh” nesnelerini 3 boyutlu 3B “3D” yüzeylere “surface” veya katılara “solid” dönüştürmek için, CONVTOSOLID veya CONVTOSURFACE komutlarını kullanın.

 

 

Izgara “Mesh” Nesnelerine Dönüştürülebilen Nesneler

Nesne Tipi
3 boyutlu 3B “3D” katılar “solid”
3 boyutlu 3B “3D” yüzeyler “surface”
3 boyutlu 3B “3D” yüzler “face”
(Eski) çokyüzlüler “polyfaces” ve poligon ızgaralar “polygon mesh”
Bölgeler “Region”
Kapalı sürekli çizgiler “polyline”

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.