1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Coğrafi Konumu Belirleme

Bir model oluştururken, modelinizin bulunduğu adresini, en yakın ana şehri veya enlem ve boylamı kullanarak coğrafi konumunu belirleyin.

Coğrafi konumu belirlemek için:

Yönetim “Manage” sekmesi içerisinde > Proje Konumu “Project Location” panel panelinde > Konum “Location” [  ] komut simgesine tıklayın.

Açılan Konum Hava durumu ve Saha“Location Weather and Site” iletişim kutusunun Konum “Location” sekmesinde, Konumu şuna göre tanımla “Define Location by” aşağı açılır listesinden aşağıdakilerden birini seçin:

  • Varsayılan Şehir Listesi: “Default City List:“ Listeden büyük bir şehir seçmenizi veya enlem “longitude” ve boylam “latitude“ girmenizi sağlar.
  • İnternet Haritalama Servisi: “Internet Mapping Service:” İnteraktif bir harita kullanarak bir yer seçmenizi veya bir adres girmenizi sağlar. (İnternet bağlantısı gerektirir.)

Not: Şayet bu seçenek Saha Araştırma Noktasından Konum Bul “Get Location From Survey Point” olarak ayarlanmışsa, bağlı DWG dosyasındaki koordinatlar, saha araştırma noktasını ve model için coğrafi konumu tanımlar. GIS Koordinat Sistemi, Enlem ve Boylam alanları, DWG dosyasından alınan konum bilgisini görüntüler. DWG bağlantısını kaldırmadıkça başka bir değer seçemezsiniz.

İstediğiniz yeri girin veya seçin.

İsteğe bağlı: Enerji Analizi “Energy Analysis “ için listeden yakındaki bir hava ölçüm istasyonunu seçin.

Not: Haritadaki ve listedeki hava istasyonlarını görmek için aboneliği etkin olan  Autodesk hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir.

Şayet model, gün ışığından yararlanma saatini gözlemleyen bir alana yerleştirilmişse ve gölgelerin buna göre ayarlanmasını istiyorsanız, Gün Işığından Yararlanma “Use Daylight Saving time” işaretleme kutusunu işaretleyin.

OK düğmesine tıklayın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.