1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Çizimdeki Yerleştirme Noktasını Kaybetmeden Öbeği “Block” Yeniden Tanımlama

Bir öbeği “block” tekrar tanımladıktan sonra çiziminizdeki yerleştirme noktasını kaybettiğiniz, yani öbeğinizin “block” çizimdeki yerinin değiştiği hiç başınıza geldi mi? Veya belkide öbeğinizin “block” çizimden kaybolmuş ve siz öbeğinizin “block” nereye gittiğini anlayamamışsınızdır! Bu kaybolma olayı, öbeğinizi “block” yeniden tanımlarken yaptığınız farklılıklardan dolayı oluyor.

Öbekteki “Block” nesneleri patlattıktan “explode” ve değiştirdikten sonra, Öbek Oluştur “Make Block” komutunda öbek “block” ismini aşağı açılır listeden seçmek yerine öbek “block” ismini komut satırına yazın. Böylece değişken yerleştirme noktası “insertion point” ile ilgili sorun yaşamazsınız!

Not:Bu durumun diğer bir olası nedeni de, öbeğinizin “block” yerleştirme noktasını “insertion point” tanımlarken istemeden yanlış nesneye çıtçıtlamanız “snap” olabilir. Bu yüzden yerleştirme noktasını “insertion point” tanımlarken nesne çıtçıtlarınıobject snap” dikkatli kullanın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Görüş Aralığını Kullanma (Video)

Revit’te bir modeldeki öğeleri düzgün şekilde görüntülemek için, Görüş Aralığının “View Range“ düzlemlerini ayarlayın. Bu …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.