1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Çizim Metinlerini Başka Bir Dile Çevirme (DWG içinde Çevrim)

Çizim metinlerinizi (örneğin Almanca, Fransızca veya İtalyanca gibi) başka bir dile çevirmek için, bu ücretsiz TRANS isimli yardımcı programı kullanabilirsiniz.

TRANS yardımcı programı, metin “text” ve çok satırlı metin “mtext” öğelerini DWG çizimlerinden bir metin dosyasına ayıklar ve sonra çevrilen metinleri tekrar çiziminize (orijinal yerlere / konumlara ve orijinal özellikleri) ile aktarır. Birden fazla çizim dosyasında toplu olarak çeviri yapmak için, FILEDIA değişkeninin değeri 0 olarak ayarlanmalıdır.

Bu ücretsiz yardımcı programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Trans.vlx dosyasını AutoCAD oturumunuza sürükleyin veya yüklemek için APPLOAD komutunu kullanın. Çizim metinlerinizi dışa aktarmak ve yeniden içe aktarmak için TR_WRITE ve TR_READ komutlarını kullanın. (Bu araç çift baytlı diller veya Unicode ile test edilmemiştir.)

Dışa aktarılan metin dosyası şu şekilde görünür:

{ID 1}

Metin öğesinin varlık numarası ID1

{ID2}

Metin öğesinin varlık numarası ID2

GTRANS komutu, Google Translate aracını kullanarak çizim metinlerinin otomatik çevrimiçi çevirisini başlatır. Siz sadece dil çiftini belirlersiniz.

TRANS uygulamasını kullanarak çeviri yapmak ve bu çevirileri harici bir dosyaya dışa aktarmak için: Komut satırına TR_WRITE komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. Çıktı için TXT dosya adını seçin. Tüm çizimi veya sadece çevirmek istediğiniz çizimin parçalarını seçin ve Enter tuşuna basın (tüm metin katmanlarının açık “on” ve kilidinin açık “un lock” olduğundan emin olun). Dışa aktarılan TXT dosyasını Word’de açın ve RTF olarak kaydedin. RTF dosyasındaki {} parantez içinde metni değiştirmeyin. Çevrilen RTF dosyasını temizleyin. Temizlenmiş RTF dosyasını açın ve TXT (sadece metin) olarak kaydedin. AutoCAD‘e geri dönün ve TR_READ komutunu girin. Çevrilmiş TXT dosyasını bulun – çiziminizdeki metinler çevrilmiş metin ile değiştirilir.

Uzun çok satırlı yazılar “mtext” için TRANS sürüm 1.2 veya daha yüksek sürümünü kullanın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.