1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

CAD Yazılımınız Aniden Çalışmayı Durdurursa Ne Yapmalısınız

Tahmin ediyorum ki hepinizin başına bu tür bir olay gelmiştir. Bu yüzden bu konu ile ilgili bir makale yazmaya karar verdim. Çalışmanızın en hararetli yerinde aniden CAD yazılımınız çalışmayı durdurabilir. Halbu ki dün bu tarz bir sorun yaşamamıştınız. Fakat bir den uygulamanızın cevap vermediğine dair bir mesaj alıyorsunuz ve programınız kendisini kapatıyor.

Bu sorun genellikle işletim sisteminizde bir şeyler değiştiği için meydana gelmektedir. Bunlar:

  1. Ekran kartı sürücünüzün güncellenmesi.
  2. Sisteminize Anti-virus programı kurulması.
  3. Bir Windows güncellemesinin kurulması.
  4. CAD yazılımınız ile çakışma yasratan yeni bir programın kurulması.
  5. Bilgisayarınıza virüs bulaşması.
  6. Windows kullanıvı profilinin hasarlanması.

Kaynaklı olabilmektedir.

Şayet CAD programınızın herhangi bir program kurduktan sonra durduğunu biliyorsanız, o programı bilgisayarınızdan kaldırmayı deneyin.

Başka bir Windows kullanıcı hesabıyla Windows’ta oturum açmayı deneyin ve farklı kullanıcı hesabıyla CAD yazılımınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Windows Sistem Geri Yüklemeyi “System Restore” Kullanma

Şayet halen problemin kaynağını bulamadıysanız, Windows Sistem Geri Yüklemeyi “Windows System Restore” kullanmayı deneyin. Windows Sistem Geri Yüklemeyi “Windows System Restore”  Start menu> All Programs> Accessories>  System Tools> System Restore konumunda bulabilirsiniz.

Sekil-01

CAD yazılımınızın düzgün çalıştığı tarihi bulun. Şayet listede daha fazla geri yükleme noktası görmek istiyorsanız, Daha fazla sistem geri yükleme noktası göster “Show more restore points” işaretleme kutusunu işaretleyin. İleri “Next” düğmesine tıklayın ve talimatları uygulayın.

Sonuç

CAD yazılımları birçok Windows bileşenine bağlıdırlar. İşletim sisteminizde hangi öğelerin değişmiş olabileceğini bulmaya çalışın. Bu değişiklikler CAD yazılımınızın çalışmasını engellemiş olabilir.

Şayet bu problem genel bir sorun ise, Autodesk bu genel sorunun çözümü için, bir sevis paketi veya çözümleyici yayımlamış olabilir. Autodesk Bilgi ağındaki güncellemeleri ve servis paketlerini burada bulabilirsiniz. Açılan web sayfasında ürününüzü bulun ve İndirmeler “Downloads” kısmına gidin.

Siz daha önceden bu tür bir problem yaşadınız mı? Çözüm için ne yaptınız ve sorunun kaynağı neydi? Yorum kısmına yorumlarınızı yazarak bizlerle paylaşın.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.