BTESTBLOCK Komutu

 

Bir dinamik bloğu test etmek için Blok Düzenleyicisi “Blok Editöo’” içerisinde bir pencere görüntüler.

 

BTESTBLOCK komutunu sadece Blok Düzenleyicisinde “Block Editor” kullanabilirsiniz. Bloğu Test et “Test Block” penceresiyle Blok Düzenleyicisini “Block Editor” kapatmadan dinamik bir bloğu test edebilirsiniz. Dinamik tutamaçları test edebilir veya Özellikler “Properties” paletini görüntüleyebilir ve özellikleri değiştirirken davranışı test edebilirsiniz. Ekleme davranışını test etmek için bloğun ek kopyalarını da ekleyebilirsiniz. Değişiklikleri yapabilir ve değişiklikleri blok tanımına kaydetmeden test edebilirsiniz.

Bloğu Test et “Test Block” penceresinde, BEDIT, SAVE, SAVEAS ve QSAVE komutları dışındaki tüm AutoCAD komutları aynı şekilde çalışır. Test Bloğu penceresinde BEDIT komutu kullanılamaz. SAVE ve QSAVE komutları Bloğu Test et “Test Block” durumunu pencereden kaldırır ve Bloğu Test et “Test Block”penceresi açık çizim haline gelir. Bloğu Test et “Test Block”modundayken şeride bir Bloğu Test et “Test Block” penceresi bağlamsal paneli eklenir.

Blok Düzenleyicisinde “Block Editor” BCLOSE, BTESTBLOCK ve CLOSE komutları Bloğu Test et “Test Block” penceresini otomatik olarak kapatır ve geçici dosyayı atar. BTESTBLOCK komutu, geçerli Test Bloğu penceresini kapatır ve geçerli tanımla yeni bir pencere açar.

Not: Lütfen BTESTBLOCK komutunu çalıştırmadan önce test edilen blokta parametrik varlıklar bulunduğundan emin olun.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Paralel Çizim Çizgilerini Kullanarak Eğimli Yüzey Yaratma

Çizim modunda, eğimli bir yüzey oluşturmak için, paralel sınır çizgilerinin özelliklerini belirleyebilirsiniz. Bu yöntemi, aşağıdaki …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.