1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Bir Kitle Yaratma veya İçe Aktarma

Bir bina modelini kavramsallaştırmak için, şekiller kullanarak tasarım fikirlerini keşfedebilirsiniz.

Kavramsal tasarım tamamlandığında, yapı elemanlarını doğrudan bu şekillere ekleyebilirsiniz.

Bu Bölümdeki Konular

Çeşitli görevleri yapmak için kitle çalışmalarını kullanabilirsiniz.

Bir projenin içinde (yerinde kitleler) veya bir projenin dışında (yüklenebilir kitle aileleri) kitleler oluşturabilirsiniz.

  • Tasarım Seçeneklerinde, Fazlarında ve Çalışma Gruplarında Toplu Örnekler Hakkında

Herhangi bir çalışma grubuna, faz aralığına ve tasarım seçeneklerine toplu örnekler atayabilirsiniz.

Proje ortamında, herhangi bir birleştirilmiş ve üst üste binen herhangi bir kitle yüzü iç ve dış olmak üzere iki yüze ayrılır. Bu davranış, dahili veya harici olmak üzere ana kitleler oluşturmanızı sağlar.

Kitle elemanlarını bastırmak için, kitle kategorisinin görünürlüğünün açık olduğundan emin olun.

Kitle çalışmalarınızı yapmak için programı kullanmadan önce, önce bu terimleri öğrenin.

Mevcut projenin içeriğine özgü bir kitle oluşturun. Bu kitle diğer projelerde tekrar kullanılamaz.

Aile Düzenleyicisinde “Familiy Editor”, bir kitle ailesi oluşturduğunuzda, aileyi bir projeye yükleyebilir ve kitle ailesinin örneklerini projeye yerleştirebilirsiniz.

Aile Düzenleyicisinde “Familiy Editor” bir kitle ailesi oluşturduktan sonra, aileyi bir projeye yükleyin ve projeye kitle ailesinin bir veya daha fazla örneğini yerleştirin.

Bir projeye birden fazla kitle örneği ekleyebilirsiniz. Örtüşmeyi ortadan kaldırmak için, bir kütle örneğini diğer kütle örnekleriyle birleştirmek için Geometri Birleştir aracını kullanın.

Görünüş ayarlarını “View settings“ veya Görünürlük/Grafikler “Visibility/Graphics“ iletişim kutusundaki ayarları kullanarak bir görünüşün kitleleri gösterip göstermeyeceğini ve görünüşün kitle katlarını, yüzeylerini ve bölgelerini gösterip göstermeyeceğini kontrol edebilirsiniz.

Kavramsal tasarım aşamasında, fikirleri keşfetmek ve erken analizler yapmak için kitleler yaratın. Tasarım geliştikçe, daha ayrıntılı mimari için temel olarak kullanmak üzere bu formları değiştirebilirsiniz.

Bir inşaat projesinin erken planlama aşamalarında, kavramsal tasarımı çeşitli şekillerde ve çeşitli amaçlarla analiz edebilirsiniz.

Kitle örneklerinin yüzlerinden jenerik modellerden, içe aktarılmış katılardan ve çoklu ızgaralardan “polymesh” yapı elemanları oluşturabilirsiniz.

Büyük ölçekli kitle çalışmaları oluşturmak için, 3 boyutlu 3B “3D” tasarım yazılımlarını kullanabilir ve daha sonra (duvarlar, çatılar gibi) ana tasarım öğelerini  kitle yüzleriyle ilişkilendirmek için, REVIT programını kullanabilirsiniz.

Katları oluşturmak için kitle örneğinin özelliklerini değiştirmek veya seçilen kitlenin brüt hacmini, yüzey alanını ve kat alanını görmek için Kitle Özellikleri “Mass Properties” paletini kullanın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.