1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Bir Çizgiyi İki Parçaya Bölme

BREAK komutunu kullanarak bir çizgiyi aralarında boşluk olmaksızın parçalayabilirsiniz. Bunun için, BREAK komutunu çalıştırın; parçalamak istediğiniz nesneyi seçtikten sonra Birinci nokta “First point” seçeneğini kullanın ve nesneyi parçalamak istediğiniz yeri tıklayarak seçin. İkinci parçalama noktasını belirleyin: “Specify second break point:” veri istemi (uyarısı) geldiğinde, @ yazın ve Enter tuşunu basın. @ işaretinin tıklanarak seçilen son nokta olduğunu belki de biliyorsunuzdur; böylece AutoCAD nesneyi tıklanan birinci noktadan parçalayacak ve iki nesne haline getirecektir.

Teknik ressam_Hakan rumuzlu site kullanıcısı geçenlerde bana kontrol etmem için aşağıdaki makroyu göndermişti. Bu makroyu bir araç çubuğu düğmesinde kullanabilirsiniz:

^C^CBREAK;\F;\@;

Ben de bunun üzerine tek tıklama ile hem parçalanacak nesneyi hem de parçalama noktasını belirleyen bir AutoLISP yordamı yazdım. Bu yordam nesne çıtçıtlarını kullanmanıza izin verdiği için, parçalama noktasını doğru olarak kolayca tıklayarak seçebiliyorsunuz. Yordam dosyasını indirmek için burayı tıklayın.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.