BIM Temel Bilgileri İpucu #1

Görüntü “View” Şablonları

Görüntü “”View” şablonları, çizilen görünümler için grafik ayarlarını kontrol ettikleri için BIM yöneticilerinin favori aracıdır. Bağlantılı bir modeli açma veya kapatma, bir model kategorisi için grafikleri geçersiz kılma, belirli nesneleri seçmek için filtreler kullanma – hepsi burada vardır. Ayrıca, çalışma “working”, baskı “ploting” ve koordinasyon “coordination“ görüntülerini ayrı tutabilmeniz için, Proje Tarayıcısı içindeki görüntü sıralama için, ilave parametreler de kullanılabilir. Böylece çalışma “working”, baskı “ploting” ve koordinasyon “coordination“ görüntülerini ayrı tutabilirsiniz.

  

Yukarıdaki sağdaki şekilde onay kutusu işaretli herhangi bir öğe, Görünürlük Grafikleri “Visibility Graphics“ iletişim kutusundan değiştirilemez. Dolayısıyla, şayet görüntünüzde bir grafik ayarını değiştirmeye çalışıyorsanız, bir görünüm şablonu arayamazsanız! (Fakat model yöneticinizle konuşmadan bu şablonu asla değiştirmeyin.)

Eğer bu ilk makale hoşunuza gittiyse, siteyi izlemeye devam edin. Çünkü ilerki günlerde bu tür ipuçlarının devamı gelecek. Bu sadece ilk ipucu.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Nesne Stilleri

Revit’te Nesne Stilleri “Object Styles“ aracı, bir projedeki model öğelerinin, açıklama öğelerinin ve içe aktarılan …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.