1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AUTOPUBLISH Komutu ile Yedeklemeleri Senkronize Etme ve Hızlı PDF Yaratma

AUTOPUBLISH komutu hızlıca bir DWF, DWFx veya PDF dosyası yayımlamak için, kullanışlı ve faydalı bir yoldur. Bu komutun kullandığı ayarları belirlemek için, Uygulama Düğmesi “Application Button” içerisinde > Seçenekler “Options” düğmesini seçin ve Yazdır ve Yayımla “Plot and Publish” sekmesini tıklayın. Otomatik Yayımla “Auto Publish” kısmında, Otomatik Yayım Ayarları “Automatic Publish Settings” düğmesine tıklayın. Burada Yayımla “Publish“ iletişim kutusunun Yayımlama Seçenekleri “Publish Options” düğmesine tıklayarak belirlediğiniz ayarlara benzer ayarları belirleyebilirsiniz. PUBLISH komutunu PUBLISH Komutu ile Toplu Çıktı Yaratma isimli makalemde anlatmıştım.

Sekil-1

AUTODWFPUBLISH sistem değişkeni Otomatik Yayımla özelliğini açık veya kapalı duruma getirir. Bu sistem değişkenini açık duruma getirdiğiniz (değeri 1 olarak ayarladığınız) zaman, bir çizimi her kaydettiğiniz veya kapattığınız zaman,  AutoCAD  AUTOPUBLISH komutunu çalıştırır. Ayrıca bu sistem değişkenini Seçenekler “Options“ iletişim kutusunun Yazdır ve Yayımla “Plot and Publish“ sekmesinin Otomatik Yayımla “Auto Publish“ kısmındaki Otomatik Yayımla “Auto Publish“ işaretleme kutusunu işaretleyerek de açık duruma getirebilirsiniz.

Sekil-2

Şayet DWF, DWFx veya PDF dosyalarını çizimleriniz ile senkronize halde tutmak istiyorsanız,

 AUTODWFPUBLISH sistem değişkenini açık duruma getirin.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.