1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Autofill ile AutoCAD Tablo Verilerini Excel’deki gibi Otomatik Doldurma

AutoCAD tablolarındaki verileri aynen Excel ‘de yaptığınız gibi otomatik olarak doldurabilirsiniz. Bu özellik sıralı sayılar gibi birbirini belirli bir kuralla takip eden verileri satır veya kolondan kopyalamaktan daha kolaydır.

Hücreverilerini otomatik doldurmak için, öncelikle hali hazırda veri olan bir hücreyi tıklayın. Siyan (turkuaz) elmas sembolüne tıklayın ve istediğiniz hücreye sürükleyin.

Sıralı sayılar gibi birbirini belirli bir kuralla takip eden verileri otomatik doldurmak için, hali hazırda sıralı veri içeren iki hücreyi tıklayıp sürükleyerek aynı anda seçin. Örneğin, şayet iki hücreye 1 ve 2 rakamlarını yazdıysanız, önce bu iki hüzreyi seçin. Daha sonra siyan (turkuaz) elmas sembolüne tıklayın ve sembolü istediğiniz hücreye sürükleyin ve tıklayın. Son tıklamadan önce, imlecin ucunda görüntülenecek olan bir kısa yol ipucu sonucun ne olacağını gösterecektir. Bu veriyi yerleştirmek için tıklayın.

Sekil-1

Sekil-2

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.