Autodesk Civil 3D Başlangıç Eğitimi

Bu eğitim seti, Autodesk Civil 3D programının çalışma alanını tanımanıza; programın bazı önemli tasarım araçlarının nasıl kullanılacağını öğrenmenize ve program ile ilgili başlangıç görevlerine başlamanıza yardımcı olacaktır.

Autodesk Civil 3D uygulamasında, tasarım verileri Araçlar alanı “Toolspace“ paletinde nesne koleksiyonları olarak düzenlenmiştir. Araçlar alanı “Toolspace“ paletinde, Ölçümcü “Prospector“ sekmesi noktalar, yüzeyler “surface” ve alimanlar “alignment” gibi tasarım nesnelerinin hiyerarşisini görüntüler. Ayarlar “Settings” sekmesi, etiketler “lebel” ve tablolar “table” için stiller dahil de olmak üzere nesne stilleri hiyerarşisini görüntüler.

Genel Görünüm “Panorama“ penceresi, verileri yatay yönlü bir ızgarada görüntüler; bu, bir kerede birçok sütunu görmeyi kolaylaştırır. Genel Görünüm “Panorama“ penceresinde görüntülenen her veri türü, o veri türüne özgü olan ve vista olarak bilinen ayrı bir sekme kullanır.

Autodesk Civil 3D nesnelerini, Görsel Stiller “Visual Styles”, İsimlendirilmiş Görünüşler “Named Views” ve Nesne Görüntüleyici “Object Viewer“ araçları da dahil olmak üzere, görüntülemenin birçok yolu vardır.

Not:

Bu eğitimlerde kullanılan tüm çizimler öğretici çizimleri burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu Bölümdeki Konular

Bu eğitimde, Autodesk Civil 3D programı kullanıcı arayüzünün ana bileşenlerini öğreneceksiniz.

Bu eğitimde, Autodesk Civil 3D programı içinde nasıl gezineceğinizi ve program ara yüzünün ortak özelliklerini nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

  • Autodesk Civil 3D Nesnelerini Görüntüleme Eğitim

Bu eğitim, size nesneleri plan ve model görünümlerinde görüntülemek için, çeşitli yollar gösterecektir.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Kompozit Duvarların Yönünü Çevirme

REVIİT’te bir duvarın yönü (iç/dış yüzü) yerleştirilirken veya yerleştirildikten sonra değiştirilebilir. Duvar, duvarın konum çizgisi …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.