1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’in Görüntü Yaklaşma “Zoom In” Hızını Değiştirme

Hiç farenizin orta tekerleği ile görüntü yakınlaştırma yaparken görüntü değişiminin çok hızlı veya çok yavaş olduğunu hissettiniz mi? Çizim ve çizim üzerinde çalıştığınız nesnelerin ölçeğine veya belki de modunuza bağlı olabilir. Bu yakınlaştırma ve uzaklaştırma hızı ZOOMFACTOR adında bir sistem değişkeni tarafından kontrol edilir. ZOOMFACTOR sistem değişkeninin varsayılan değeri altmıştır (60). AutoCAD komut satırına ZOOMFACTOR yazıp Enter tuşuna basarak bu değeri değiştirirsiniz. Benim tercihim kırktır (40). Yani görüntünün çok hızlı yakınlaşmasını tercih etmem.

Bu, AutoCAD‘i kullanımınıza daha uygun hale getirmenize olanak tanıyan küçük ayarlardan bir diğeridir. Görüntü yakınlaştırma “zoom in” hızını arttırabilir veya bir kaplumbağa hızı ile hareket edercesine yavaşlatabilirsiniz.

Bir başkasının bilgisayarındaki AutoCAD programının ZOOMFACTOR değerini sadece eğlence ya da işkence için 3 olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak arkadaşınız yeterince mücadele ettikten sonra ayarı tekrar eski haline getirdiğinizden emin olun. Daha fazla Office AutoCAD Şakaları

Başka bir ilgili sistem değişkeni, Autodesk Inventor programı gibi başka bir programla eşleştirmek için, fare tekerleğinin görüntü yakınlaşma “zoom in” yönünü değiştiren ZOOMWHEEL  sistem değişkenidir. AutoCAD’de Orta Fare Tekerleği İle Yakınlaştırmanın Yönünü Değiştirme.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.