1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’in 2017 Sürümünün Kullanıcılar Tarafından En Çok Sevilen 4 Yeni Özelliği

sekil-01

Bir önceki makalemizde AutoCAD’in 2017 Sürümündeki altı yeni özelliği detaylı olarak incelemiştik; peki bu yeni sürümdeki yeni özelliklerden kullanıcılar tarafından en sevilenleri nelerdir. Şimdi bunları detaylı olarak nedenleri ile birlikte inceleyelim. Autodesk ’in 2016 yılının Mart ayında AutoCAD 2017 sürümünü piyasaya sürerken hedeflediği amaç kullanıcılarına önde olmaları için yardımcı olmaktı. Bu en son sürüm sizlere birbirine bağlı bilgisayarlar arasında daha hızlı ve akıllı çalışma olanağı ve mobil çözümler sunmakta; kişiselleştirilmiş tasarım tecrübeleri yaratmamıza imkân sağlamakta ve bunları çalışma arkadaşlarımızla kolayca paylaşmamızı mümkün kılmakta ve son güncelleme ve hata ayıklama paketleri sayesinde programımızın güncel kalmasını sağlamaktadır. AutoCAD’in 2017 sürümü ayrıca kullanıcıların AutoCAD’i kullanırken kullanmaları gereken bir mobil uygulama olan AutoCAD 360 uygulamasının Pro sürümünü de içermektedir.

AutoCAD’in güncellenmiş 2017 sürümü ile PDF dosyaları çizimlerin içerisine içe aktarılabilmektedir. Sonuç olarak, kullanıcılar PDF dosyasındaki geometrileri ve yazıları tekrar çizmek zorunda değiller.

Geliştirilmiş 3 Boyutlu 3B Yazdırma “3D Printing”

sekil-06

Yeni Autodesk Baskı Stüdyosu “Print Studio” aracını kullanarak 3 boyutlu 3B “3D” baskıya hazır dosya yaratabilir ve hemen hemen tüm 3 B yazıcılardan direkt olarak çıktı alabilirsiniz. Bu 3 boyutlu 3B “3D” baskı aracı Spark Technologies firması tarafından sunulmakta olup; sadece 64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlarda mevcuttur. Bu aracı kullanmak için, AutoCAD‘in 3B Modelleme “3D Modelling” çalışma ortamına gidin ve şeritin Çıktı “Output” sekmesinin3B Yazdırma “3D Print“ panelinden Yazdırma Stüdyosu “Print Studio“ aracını seçin. Bu aracı ilk kez kullanacağınız zaman, aracı nerden indirebileceğinizi söyleyen bir uyarı görüntülenecektir.

Bu uyarı penceresindeki talimatları izleyerek aracı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Daha sonra şeritten Yazdırma Stüdyosu “Print Studio“ aracına tekrar tıklayarak çiziminizden 3 boyutlu 3B “3D” yazdırma için kullanmak istediğiniz 3 boyutlu 3B “3D” nesneyi seçin.

Akıllı Merkez Aksları ve Merkez İşaretleri

sekil-03

AutoCAD’în bu yeni 2017 sürümüyle geometrilere merkez akslarını ve merkez işaretlerini kolayca ekleyebilirsiniz. Bunun için, komut satırına CENTREMARK yazıp Enter tuşuna bastıktan sonra çemberi veya (yay gibi) dairesel nesneyi seçmeniz yeterlidir.

Tasarım Görüntülerini Bulut Üzerinde Paylaşma

sekil-04

A360 bulut hesabını kullanarak artık çizim dosyalarınızı bilgisayarında AutoCAD programı olmayan kullanıcılarla bile paylaşabiliyorsunuz. Bu kullanıcıların paylaşılan çizimlere ulaşmak için tek ihtiyaç duydukları şey bir web tarayıcısıdır. Çizim dosyanızı paylaşmak için, Autodesk 360 hesabınıza giriş yapmış ve çiziminizi kaydetmiş olduğunuza emin olmalısınız.

Koordinasyon Modeli

sekil-05

AutoCAD’in 2017 sürümünde kordinasyon modeli fonksiyonu nesne çıtçıtlarını destekleyerek geliştirilmiş durumdadır. AutoCAD çiziminize bir Navisworks veya BIM 360 Glue modeli iliştirebilir ve böylece bu modeli serme “underlay” olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde iliştirilmiş modeli esas alarak tasarımınızı yaratırken ve düzenlerken gerçek konumlara çıtçıtlanmak için, sadece AutoCAD’in standart uç nokta “endpoint” ve merkez “center” nesne çıtçıtlarını kullanırsınız.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.