1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’i Seviyor musunuz Öyleyse Onu Ekranınıza Yapışkan Not Olarak Yapıştırın

AutoCAD’in 2009 sürümünden itibaren AutoCAD hemen hemen her iletişim kutusunda bir PIN özelliğine sahiptir. PIN ile ne demek istediğimi sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu makalemde PIN, bir şeyi ekrana yapıştırmak, görünür kalmasını sağlamak için onu yerinde tutmak anlamına gelir. Bu, İnternet’teki mesaj panolarında popüler olan bir süreç veya özelliktir. Autodesk sadece AutoCAD‘e 2009 sürümüyle getirdi.

İki soru: Bir şeyi nasıl ekranıma yapıştırırım ve bir şeyi ekranıma yapıştırıp yapıştırmadığımı nasıl anlarım? Siz çocuklar (ve arkadaşlar) gerçekten harika sorular soruyorsunuz. Okuyucularım, sanal alemdeki en akıllı okuyucular. Şunu demek istiyorum ki. Şayet bir şey ekranınıza yapışkan not olarak tutturulabiliyorsa, bu nesnenin iletişim kutusunda bir raptiye gibi görünen bir simge olacaktır. Aşağıdaki şekle bakın:

O nesneyi ekranınıza yapışkan not olarak yapıştırmak için, raptiye görünümlü bu simgeye tıklamanız yeterlidir. Kaldırmak içinse, simgeyi tekrar tıklayın. Çok basit.

Bir dosyanın menü tarayıcınızda listelenmesini istiyorsanız, sadece iğneleyin. Belirli bir dosya üzerinde tekrar tekrar çalıştığınızda bu gerçekten güzel. Bazı iletişim kutuları daraltılır veya kısmen daraltılır; ancak bunların çoğunu açabilirsiniz.

Şayet isterseniz, Çizimlerin Hızlı Görünüşlerini veya Yerleşimlerin Hızlı Görünüşlerini “Quick View Layout” iğneleyebilirsiniz.

Raptiye simgesini arayın; şayet görüyorsanız ve istiyorsanız, tıklayın. Eğer bundan sıkılırsanız, öğeyi kapatmak için, tekrar raptiye simgesine tıklayın. Çok basit değil mi?

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.