1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de Tel Kafes “Wireframe” Olarak Sıvama “Render” Yapma

Geçenlerde bir site üyemiz şöyle bir soru sordu: AutoCAD‘de tel kafes “wireframe” olarak sıvama “render” yapabilir miyim? Tel kafes “wireframe” imajına neden ihtiyaç duyduğunuzdan emin değilim. Ama cevap HAYIR dır.

Ancak, gerekli çıktıyı PLOT komutunu kullanarak alabiliriz. Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere, gölgeli baskı “shade plot” seçeneğinde, gölge modunu telçerçeve “wireframe “ olarak ayarlayabiliriz.

Bu, imajların ve görselleştirme stillerinin oluşturulması da dahil olmak üzere her türlü görselleştirmeyle baskı yapmamızı sağlar.

Görsel stiller “Visual style” içinde skeç görünümleri de dahil olmak üzere ayarlayabileceğimiz her şeye sahip gibi görünüyor.

Tel çerçeveler “wireframe” için, .png dosyası olarak dışa aktarmanızı öneririm. Bu yöntem vektör görüntüleri için daha iyi çalışır. JPEG ve BMP ise, sıvama “render” için oldukça iyidir. Şayet bu yeterli değilse, daha fazla baskı makinesi “plotter” ekleyerek başka türden vektör “raster” görüntüler elde edebilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

AutoCAD’den AutoCAD Mimariye “AutoCAD Arhitecture” Geçiş İçin Hızlı Bir Başlangıç

Şayet mimari görevlerinizi daha önce AutoCAD ® programı ile tamamladıysanız ve AutoCAD Mimari’ye “AutoCAD Architecture …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.