1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de Hızlıca Yeni Bir Görüntü Bakışı “Viewport” Yapma

Bu makalemde sizlere hızlı bir şekilde yeni bir kağıt alanı görüntü bakışını nasıl oluşturacağınızı anlatacağım.

Katmanı, Öncelikle görüntü bakışının “viewport” çerçevesinin üzerinde olmasını istediğiniz tabakayı “layer” yaratın. Bu tabakayı bastırılmayacak “not top lot” olarak ayarlamalısınız. Lütfen görüntü bakışları “viewport” için “DEFPOINTS” isimli tabakayı “layer” kullanmayın. Çünkü bazı tuhaf sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Aşağıdaki şekilde görünen Tabaka Yöneticisinde “Layer Manager” birkaç tabaka örneği verilmiştir. “Viewport” tabakasının bastırılmayacak “not top lot” olarak ayarlandığına dikkat edin.

Kağıt Alanı “Paper Space” (Layout1) etkinken,  şerittin Yerleşim Görüntü Bakışları “Layout Viewports” panelindeki Yerleşim “Layout” sekmesine gidin ve –VPORTS komut düğmesine tıklayın.

-VPORTS komutunu ya da şeridindeki komut simgesini kullanarak, çizim alanından görüntüsünü almak istediğiniz poligon yapmak ya da kapalı bir poligon, daire ya da elips gibi seçeneklere sahip olacaksınız. Şayet bu seçeneklere gerek duymazsanız, komut satırına MV yazıp Enter tuşuna basarak komut kısa yolunu hızlı bir şekilde kullanabilir ve ardından bir dikdörtgen tanımlamak ve görüntü bakışınızı oluşturmak için 2 nokta seçebilirsiniz.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.