1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de Gizlediğiniz Mesajları Geri Getirme

Bizler çok sabırsızız. Bu sadece AutoCAD kullanıcısı olduğumuz için değil insan olmamızdan kaynaklı bir özellik.

AutoCAD’i ilk çalıştırdığımız zaman, yaptığımız muhtemel bir şey de Bunu bir daha Gösterme “Don’t show me this again” veya Başlangıçta gösterimi devre dışı bırak “Disable show at startup”ve buna benzer işaretleme kutusunu işaretlemektir.

Siz de AutoCAD oturumunuzda muhtemelen birçok uyarı mesajını devre dışı bırakmışsınızdır.

Sekil-01

Şayet bu uyarı mesajlarını tekrar geri getirmek isterseniz, ne yapacaksınız? Bu uyarı mesajları tekrar nasıl görünür yapılabilirler?

Gizlediğiniz bu mesajlara AutoCAD’in Seçenekler “Options” iletişim kutusundaki (iletişim kutusunu açmak için, komut satırına OP yazıp Enter tuşuna basın.) Sistem “System” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki şekilde gördüğünüz üzere Sistem “System” sekmesinde Genel Seçenekler “General Options” kategorisinde, Gizlenmiş Mesaj Ayarları “Hidden Messages Settings” işaretleme kutularını işaretleyin.

Sekil-02

Şayet gizlenmiş uyarı mesajı varsa, bu listede göreceksiniz. Tekrar görüntületmek istediğiniz mesajın kutusunu işaretleyin ve OK düğmesine tıklayın.

Sekil-03

AutoCAD’in uyarı mesajlarını gizlemeden önce muhakkak okuyun!

Bu uyarı mesajları bazen can sıkıcı olabilirler. Fakat görüntülenmelerinin muhakkak bir sebebi vardır. Hoş geldin ekranı muhtemelen gelişmiş kullanıcılar için faydalı olmasa da buradaki bazı uyarı mesajlarının iyi bir nedeni vardır. Bunlar yeni özellikleri tanımakta olabileceği gibi bazıları da kafa karışıklığına neden olan konulardan bahsediyor olabilmektedir.

Fakat bende bu mesajları hep gizlediğimi itiraf ediyorum; fakat bunları önce hep okurum.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.