1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de DWF Dosyalarını Birleştirme

Bildiğiniz gibi AutoCAD 2004’den bu yana, çoklu DWF dosyaları yaratabiliyoruz. Bu birden fazla çizimi veya yerleşimi “layout” başkalarına tek bir DWF dosyası olarak göndermek istediğimizde çok faydalıdır. (Artık Autodesk DWF Okuyucu olarak adlandırılan) bu yeni DWF okuyucu çok sayfalı dosyaları da görüntüleyebiliyor. Örneğin, mevcutt DWF dosyalarınız olduğunu ve bu mevcut dosyalarınızı bu yeni biçimde “formatta” tekbir dosya olarak birleştirmek istediğinizi farz edelim. Bu işlem için, Autodesk tarafından desteklenmeyen , fakat Autodesk resmi sitesinde bulunan ücretsiz  MergeFiles uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu ücretsiz uygulamayı buradan indirebilirsiniz.Ayrıca programın kurulum ve kullanım talimatları da aşağıdadır:

İndirdiğiniz ZIP dosyasını istediğiniz bir klasöre çıkartın “unzip”.
Uygulamayı başlatmak için, MergeFiles.exe dosyasına çift tıklayın.
Dosya Ekle “Add Files” düğmesine tıklayın veya birleştirmek istediğiniz DWF dosyalarınızı Windows Araştırıcıyı “Windows Explorer” kullanarak program penceresi üzerine sürükleyip bırakın.
Birleştir “Merge” düğmesine tıklayın.

MergeFiles programı DWF  dosyalarını okuma veya yazma ihtiyacı duyan yazılımcılar için yaratılmış olan ücretsiz DWF v6.0 Araç kitini kullanarak DWF dosyalarınızı işlemekte ve tek bir DWF dosyasında birleştirmektedir. Yukarıdaki bağlantıdan indireceğiniz MergeFiles uygulaması 30 günlük deneme sürümü olup; şayet isterseniz 99 $ ücretle lisanslı olarak satın alabilirsiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.