1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de Coğrafi Konum Görüntüleri

GeoRefImg isimli ücretsiz yardımcı program ile coğrafi referanslı raster dosyalarını (resimleri) otomatik olarak AutoCAD veya Architectural çizimlerinize yerleştirebilirsiniz (bu korelasyon uygulaması varsayılan olarak sadece AutoCAD Map, Civil3D ve Raster Design programlarında mevcuttur).

Bu ücretsiz yardımcı program çiziminize eklenmiş (TIF, JPG, PNG, GIF, BMP, CIT, ECW, SID biçimlerindeki “format”) herhangi bir raster görüntüsünü bir World dosyasıyla birlikte otomatik olarak doğru pozisyonuna (koordinatlarına), ölçeğine ve rotasyonuna yeniden konumlandırılır.

GeoRefImg nesneleri (görüntüleri) seçmeyi ve daha sonra World dosyaları (TFW, JGW, PGW, GFW, BPW, CTW, EWW, WLD …) tarafından kontrol edilen yeniden konumlandırma ve ölçeklendirmeyi gerçekleştirir. World dosyaları orijinal raster dosyasının (TIFF, JPEG, PNG …) klasörlerinde aranır.

İlgili rar dosyasını burdan indirdikten sonra, paketi bilgisayarınıza açın ve APPLOAD komutunu kullanarak VLX dosyasını AutoCAD’e yükleyin ve komut satırına GEOREFIMG yazıp Enter tuşuna basın.

WORLDOUT ek komutu, konumlandırılmış bir görüntüden yeni bir Word dosyası oluşturabilir.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

AutoCAD’den AutoCAD Mimariye “AutoCAD Arhitecture” Geçiş İçin Hızlı Bir Başlangıç

Şayet mimari görevlerinizi daha önce AutoCAD ® programı ile tamamladıysanız ve AutoCAD Mimari’ye “AutoCAD Architecture …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.