1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de Çizimlerinizi Açmanın Harika Bir Yolu – Sürükle ve Bırak

Bazen çizim dosyalarımı iletişim kutusundan açmaktan nefret ediyorum. Bazı dosyaları küçük bir iletişim kutusundan bulmak kolay değildir, bu yüzden onu Windows Gezginimden veya arama/bulma “search/find” yaparak bulma ihtiyacı duyuyorum. Bu dosya konumunu açık iletişim kutusunda işaret etmem de, zaman kaybı oluyor. Peki ben ne yapacağım? Dosyanızı açmak istediğiniz uygulamaya sürükleyip; bırakabilirsiniz!

Bunu yapmanın üç yolu var:

  1. Dosyanızı masaüstünüzdeki AutoCAD uygulama simgesine sürükleyip; bırakın. Programınızı açmanız gerekmiyor. Bu işlem AutoCAD programınızı çalıştırıp; dosyanızı açacaktır!
  2. Şayet AutoCAD uygulamanız hali hazırda açık ise, dosyanızı AutoCAD’in başlık çubuğunuza sürükleyin. Başlık çubuğu AutoCAD sürüm adınızı ve etkin dosyanızı anlatan çubuktur. Bu işlem, dosyanızı geçerli oturumunuzda açacaktır.
  3. Dosyanızı hali hazırda açık olan bir dosyanın üzerine sürükleyip bırakın. Bu, sürükleyip bıraktığınız çiziminizi aktif çizime blok olarak ekleyecektir.
  4. Farenin sağ tuşunu kullanarak sürükleyip bırakın ve HARİCİ ÇİZİM “XREF” olarak eklemek için, Referans olarak İliştir “Attach as reference“ seçeneğini seçin.

Sunum yaparken dosyaları böyle açarsanız harika olur değil mi?

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.