1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD’de AddSelected Aracı ile Yeni Nesneler Yaratma

AutoCAD’in 2011 sürümünden beri ADDSELECTED aracı AutoCAD‘de bulunuyor ve bana çok zaman kazandırdı.

Tabaka “Layer”, Ölçü Stili “Dimension Style, Yazı Stili “Text Style” gibi mevcut ayarlarınızdan bağımsız olarak, sadece nesneyi seçerek mevcut bir nesneyi kolayca yeniden oluşturabilirsiniz, Sağ tıklayıp açılan kısa yol menüsünden Seçiliyi Ekle ” Add Selected” seçeneğini seçin.

Aşağıdaki videoda, hangi tabaka üzerinde veya stilinin ne  olduğunu bilmeden yeni bir ölçü ve yeni bir merkez çizgisi oluşturuyorum. Nesne, renk “color”, çizgi tipi “linetype”, çizgi tipi ölçeği “linetype scale” … gibi seçili özellikleri geçersiz kılsa bile, Seçiliyi Ekle ” Add Selected” aracı bu özellikleri ayarlayacak ve benzer bir nesne oluşturmanızı sağlayacak komutu başlatacaktır.

Siz de bir deneyin ve ne kadar yardımcı olduğunu görün!

Bu komutun da farkında olmanız gereken bazı sınırlamaları vardır. Dikdörtgen aracı (REC) veya Çokgen aracı (POL) kullanılarak oluşturulan nesneleriniz varsa, ortaya çıkan nesne bir sürekli çizgi “polyline” dir. Seçiliyi Ekle ” Add Selected” aracı, poligonun yaratılmasının ne demek olduğunu bilmez; bu yüzden Polyline aracını (PL) başlatır.

İçinde bulunduğum diğer bir sorun ise, genişlik uygulanmış bir sürekli çizgi “polyline” seçildiğinde, Seçiliyi Ekle ” Add Selected” aracının bu verilmiş genişliği uygulamamasıdır.

 

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.