AutoCAD Web Uygulaması ArtıkFirefox İnternet Tarayıcısını Destekliyor

AutoCAD‘in masaüstü sürümü genellikle çok dikkat çekerken, AutoCAD ‘in web ve mobil versiyonları heyecan verici gelişmeler göstermeye devam ediyor. Yıllık sürüm döngüleri olarak son birkaç yıldır hem web hem de mobil sürümlerde hızlı bir ilerleme akışı gördük. Konuştuğum çoksayıdaki kullanıcının pek azının farkına vardığı şey artık AutoCAD‘in web ve mobil versiyonu, masaüstü sürümüyle aynı temel kodu kullanıyor olması.

AutoCAD web, mobil ve masaüstünün bugün aynı kodu paylaşması, AutoCAD Fabric olarak adlandırılan daha az bilinen bir çabanın sonucudur. AutoCAD ekibi tarafından yapılan çalışmalar büyüleyici ve AutoCAD‘in her zaman geleceği daha ileri bir yer olacağına inanıyorum. Şayet AutoCAD ‘in web ve mobil sürümlerini son zamanlarda kontrol etmediyseniz; Kendinize bir iyilik yapın ve şimdi yapın.

İşleri kontrol etmekten bahsetmişken, bu haftaya kadar AutoCAD‘in web sürümü Chrome tarayıcıyla sınırlıydı. Bu, Chrome’u varsayılan tarayıcıları olarak kullananlar için bir sorun teşkil etmese de, piyasadaki mevcut diğer tarayıcılar ne durumda?

İyi haber! Web için AutoCAD artık hem Chrome’u hem de Firefox’u destekliyor.

AutoCAD Web’i deneyin

Şahsen, Chrome benim varsayılan tarayıcım olsa da, sıklıkla kullandığım araçlar nedeniyle yalnızca benim varsayılan varsayılan tarayıcım. Chrome’u uzun süredir tercih ettiğim tarayıcım olarak kullandıktan sonra, giderek artan Firefox düşkünlüğüne geçiyorum.

Tecrübelerime göre, Firefox’un en son sürümü harika. Chrome’un sistem kaynaklarının sadece bir kısmını gerektiriyor. Bu nedenle, Autodesk gibi yazılım üreticilerinin AutoCAD gibi araçlar için tarayıcı desteğini genişlettiğini görmekten çok mutluyum.

Siz web veya mobil cihazlar için AutoCAD‘i denediniz mi? Aşağıdaki yorum kutusuna yazarak her iki tarayıcı hakkındaki düşüncelerinizi yazarak bizlerle paylaşın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Filtreler Listesi

Revit’te çeşitli iletişim kutularında, kategorileri disipline göre filtrelemek için Filtre “Filter” listesini kullanabilirsiniz. Kategorilerini listelemek …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.