1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Testleri

Bu günden başlamak üzere siz AutoCADbeyni.com üyeleri için, AutoCAD hakkındaki bilgilerinizi ve bildiklerinizi test etmeniz amacı ile 4 başlık halinde 4 adet  AutoCAD testi yayınlayacağım.

Bu testleri aşağıdaki gibi gruplandırdım. Umarım hoşunuza gidecektir. İlerleyen günlerde Testlerin doğru cevaplarınıda sitemizde bulabileceksiniz.

AutoCAD Test #1 – Temel Konular                                                                     

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: Koordinat Sistemi ve Eksenler; Budama “Trim”; Nesne Çıtçıtları “Osnaps”; Dikdörtgen “Rectangle”; Tuş baskınlıkları Mutlak “Absolute” ve Göreceli “Relative” Koordinatlar; Köşe Yuvarla “Fillet”; Dizi “Array”; Tabakalar “Layers”; Yazı “Text”; Ölçek “Scale”.

AutoCAD Test #2 – Çizim Teknikleri                                                                   

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: Birimler “Units”; Bir çizimi Planlama; Görüntü Yaklaşma ve Uzaklaşla “Zoom in & Zoom out”; Yazı StilÇizgiler “Polylines”; Tarama “Hatch”.

AutoCAD Test #3 – 3B “3D” Çalışma                                                                 

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: İzometrik Çizim “Isometric DraKafes “Wireframe”; Çizgi Kalınlıkları “Line Thickness”; Bölgeler “Regions”; Dışa Çekme “Extruding”; Malzemeler “Materials”; Boolean İşlemleri; İlkel Katılar “Solids”; Adresleme Malzemeleri “Mapping Materials”.

AutoCAD Test #4 – Çeşitli Konular                                                                     

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: Şablon “Template” Dosyaları; Nesne Çıtçıtları “Object Snaps”; Çizgi Tipleri “Linetypes”; Dosya Tipleri; Tutamaçlar “Grips”; Bilgi Alma “Inquiry” Komutları; Harici Referanslar “External References”; Sistem Değişkenleri “System Variables”.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Altlıklar “Underlay” Hakkında

Revit’te koordinasyon ve inşaat için farklı kotlardaki bileşenlerin ilişkisini anlamanız gerektiğinde Altlıklar “Underlays” yararlıdırlar. Video: …

Bir yorum

  1. testlerin cevaplarını da yayınladınız mı ?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.