1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Testleri

Bu günden başlamak üzere siz AutoCADbeyni.com üyeleri için, AutoCAD hakkındaki bilgilerinizi ve bildiklerinizi test etmeniz amacı ile 4 başlık halinde 4 adet  AutoCAD testi yayınlayacağım.

Bu testleri aşağıdaki gibi gruplandırdım. Umarım hoşunuza gidecektir. İlerleyen günlerde Testlerin doğru cevaplarınıda sitemizde bulabileceksiniz.

AutoCAD Test #1 – Temel Konular                                                                     

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: Koordinat Sistemi ve Eksenler; Budama “Trim”; Nesne Çıtçıtları “Osnaps”; Dikdörtgen “Rectangle”; Tuş baskınlıkları Mutlak “Absolute” ve Göreceli “Relative” Koordinatlar; Köşe Yuvarla “Fillet”; Dizi “Array”; Tabakalar “Layers”; Yazı “Text”; Ölçek “Scale”.

AutoCAD Test #2 – Çizim Teknikleri                                                                   

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: Birimler “Units”; Bir çizimi Planlama; Görüntü Yaklaşma ve Uzaklaşla “Zoom in & Zoom out”; Yazı StilÇizgiler “Polylines”; Tarama “Hatch”.

AutoCAD Test #3 – 3B “3D” Çalışma                                                                 

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: İzometrik Çizim “Isometric DraKafes “Wireframe”; Çizgi Kalınlıkları “Line Thickness”; Bölgeler “Regions”; Dışa Çekme “Extruding”; Malzemeler “Materials”; Boolean İşlemleri; İlkel Katılar “Solids”; Adresleme Malzemeleri “Mapping Materials”.

AutoCAD Test #4 – Çeşitli Konular                                                                     

Test’in İçerdiği Konu Başlıkları: Şablon “Template” Dosyaları; Nesne Çıtçıtları “Object Snaps”; Çizgi Tipleri “Linetypes”; Dosya Tipleri; Tutamaçlar “Grips”; Bilgi Alma “Inquiry” Komutları; Harici Referanslar “External References”; Sistem Değişkenleri “System Variables”.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir yorum

  1. testlerin cevaplarını da yayınladınız mı ?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.