1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-4

Şayet dersleri başından beri takip ediyorsanız, bu gün anlatacaklarım yeni bir şey içermeyecek olup; bu güne kadar öğrendiklerimizi kullanarak alıştırmalar yapacağız.

Aşağıdaki görüntü bugün görev olarak kullanılacaktır.

Aşağıdaki alıştırmadaki tüm köşe yuvarlama “fillet” yarıçapları 5 birimdir. (Buradan AutoCAD’de FILLET komutu hakkında daha fazla bilgi edinin)

Egzersizi doğru şekilde yapmak için, aşağıdaki şekilde A ile gösterilen çizginin ölçüsünü bilmeniz gerekmez. Fakat bu çizgilerin uzunluğunun aynı olduğunu bilmek çok önemlidir.

Daha önce de söylediğim gibi, köşe yuvarlama “fillet” yarıçapları (R = 5) 5 birimdir. Aşağıdaki alıştırmada 3 köşe yuvarlama “fillet” yapmalısınız.

Son derste kullandığımız aynı tekniği kullanarak çemberi doğru konuma yerleştirmek için, UCS komutunu kullanmanız gerekecektir.

Aşağıdaki şekilde verilen bilgileri bilmek te önemlidir.

Temel olarak, burada FILLET komutundan başka bir şey yoktur. Köşe yuvarlama “Fillet” işlemlerini göz ardı edin; şekli tamamlayın ve işin sonunda FILLET komutunu kullanarak köşe yuvarlama “fillet” işlemlerini yapın.

Herhangi bir soru ya da görüş söz konusu olduğunda düşüncelerinizi aşağıdaki yotum kutusuna yazmaktan çekinmeyin.

 

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.