1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-19

AutoCAD‘de HATCH komutunu denemenin zamanı geldi.

Bugün, çoğaltılacak oldukça basit bir geometrimiz var ve buradaki görevinizin bir kısmı geometriyi oluşturulduktan sonra, HATCH komutunu kullanmaktır.

Aşağıdaki şekilde görünen resim HATCH komutunu bulmanıza yardımcı olabilir.

Özetlemek gerekirse, bu işte çok fazla zorluk çekmeyeceksiniz. Aşağıdaki şekilde görünen geometrinin hangi AutoCAD nesnelerinden oluştuğunu bilmeniz ve bu nesneleri iki boyutlu 2B “2D” alanda çiziminize yerleştirebilmeniz gerekiyor. Bu serinin sonuna gelirken, şayet bu seri sonrasında 3 boyut 3B “3D” dünyasına geçmek istiyorsanız, bugüne kadar öğrenmiş olduğunuz komutlara ilave olarak AutoCAD‘de 2 boyutlu 2B “2D” uzayda çalışma konusunda da ustalaşmış olmalısınız.

Şekil 1

Hey! Şayet bugünkü dersimizdeki alıştırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorum kutusuna yazarak bana bildirin. Kafa karışıklığına neden olan konuları sizin için netleştireceğim.

Yukarıdaki şekildeki görüntünün bir dirseğin 2 boyutlu 2B “2D” gösterimi olduğunu fark etmiş olmalısınız. Verilen tüm bilgiler bu dirseği 3 boyutlu 3B “3D” olarak kopyalayabilmeniz için verilmiştir. AutoCAD‘de 3 boyutu 3B “3D” öğrenirken bu konuya geri dönmeyi unutmayın. Bu sizin için, iyi bir 3 boyut 3B “3D” alıştırması olacaktır.

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.