1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-18

Ve 18. GÜN’e geldik. Bu ana kadar AutoCAD ile ilgili çok şey anlattım. Bu serinin başından beri değerli bir şeyler öğrenmiş olmanızı diliyorum.

İşte serinin en kolay alıştırmalarından biri geliyor. Şayet bu alıştırma daha önce karşınıza çıksaydı, bu noktada göründüğünden daha zor görüneceği konusunda benimle hemfikir olacaksınız. Şimdiye kadar başardıklarınızla, bu sizin için sadece tek lokmalık bir şey olacaktır.

Bugünkü dersimizde, ROTATE komutunu ve OFFSET komutunu çok kullanmanız gerekecektir.

Şekil 1

Hey! Şayet bugünkü dersimizdeki alıştırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorum kutusuna yazarak bana bildirin. Kafa karışıklığına neden olan konuları sizin için netleştireceğim.

Şekil 2

Aşağıdaki şekil bugünkü alıştırmamızı (ölçü “dimension”, yazı “text”) gibi açıklama “annotation” nesneleri olmadan göstermektedir.

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.