1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-17

Bugünkü dersimizdeki alıştırmada çok fazla zorluk yok. Şayet bu öğrenme serisini GÜN-1’den  bu yana izliyorsanız, bu sizin için tek lokmalık bir kek.

Bugünkü alıştırmamıza dalmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey:

  • MIRROR komutunun kullanımında ustalaşmış olmanız gerekir. Tabi ki, bu komutu kullanmaktan kaçınabilirsiniz; ancak doğru yol kullanmanızdır. Aşağıdaki şekilde görünen yayları yarattıktan sonra, diğer tarafta yansıtılmış bir kopya oluşturmak için MIRROR komutunu kullanın. Kırmızı renkli çizgiler MIRROR komutu için simetri ekseni olarak hizmet edebilir.
  • Yayları yaratmak için, CIRCLE komutunun Teğet Teğet Yarıçap “Tan Tan Radius” özelliğini kullanmanız gerekir. Şayet bunu ilk kez duyuyorsanız, gidip kontrol etmek için geç değildir.

Şekil 1

Şekil 2

Önceki şekildeki görüntünün fazla karışık olmamasını önlemek için bilgileri bölüyorum. İhtiyacınız olan bilginin kalan kısmını aşağıdaki şeilde görünen görüntüde bulabilirsiniz.

Hey! Şayet bugünkü dersimizdeki alıştırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorum kutusuna yazarak bana bildirin. Kafa karışıklığına neden olan konuları sizin için netleştireceğim.

İnşallah, her şey yolunda gitmiş ve bugünkü alıştırmayı kolayca yaratmışsınızdır. Şayet yaratamadıysanız, birkaç kelime ile ne sorun yaşadığınızı bildirmekten çekinmeyin.

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.