1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-14

Bugünkü dersimizde, AutoCAD‘i kullanırken analiz anlayışınızı geliştirmenize yardımcı olma haricinde, hiçbir şey zor olmayacaktır.

Aşağıdaki egzersize bakarak, bugünkü alıştırma geometrisini doğru bir şekilde kopyalayabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm komutları belirleyebilmeniz gerekir.

Şu an herhangi bir sorun olmadan aşağıdaki şekilde verilen geometriyi tamamlamak için, gereken tüm bilgilere sahipsiniz.

Şekil 1

Şekil 2

Hey! Şayet bununla ilgili herhangi bir karışıklık varsa, sadece aşağıdaki yorum kutusuna bir yorum bırakın ve kafa karıştırıcı olan şeyi bana bildirin; sizin için onu netleştireceğim.

Uygulama

Bazıları için, yukarıdaki rakamlar yeterince açık olmayacaktır. Bu yüzden aşağıdaki şekilde görünen geometriyi dikkatlice inceleyin. Projeyi oluştururken kullanılan iskelet görüntüsüne dikkat edin, ilk bakışta göründüğü kadar zor olmadığını fark edeceksiniz.

Benim önerim, taban çizgisinden (en alttaki 80 birimlik çizgi) başlamanız olacaktır. Bunun için,  tüm bilgiler mevcuttur.

Zorluklar söz konusu olduğunda birkaç kelime ile aşağıdaki yorum kutusuna yazmaktan çekinmeyin.

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.