1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-13

Şayet AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-7 dersinde neler yaptığımızı hatırlarsanız, aşağıdakilerin buna oldukça benzer olduğunu fark edeceksiniz. OFFSET komutunu   nasıl kullanacağımızı öğrenmek zorundaydık ve bir süredir bu komutu kullanıyoruz. Bugünkü alıştırmamızda, onu da kullanmalısınız.

Sizi ROTATE komutunu kullanmaya zorlamak için, geometrimizi biraz eğdik. Ancak, görüntüyü daha fazla mühendislik bakış açısıyla incelemek için gözleriniz var. Eğim açısı olmadan nesneyi hızla çizebileceğinizi ve bu nesneyi projenin sonunda bükebileceğinizi fark edeceksiniz. Ancak bu öğrenim serisinde hep belirttiğim gibi, istediğiniz tolla çalışmaktan çekinmeyin. Ama zaman kaybetmekten kaçının!

En kısa yolu görmeye çalışın!

Şekil 1

Hey! Şayet bununla ilgili herhangi bir karışıklık varsa, sadece aşağıdaki yorum kutusuna bir yorum bırakın ve kafa karıştırıcı olan şeyi bana bildirin. Onu sizin için netleştireceğim.

Şekil 2

Şayet zorluk yaşıyorsanız, AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-7   ve AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-8   derslerindeki alıştırmaları kontrol edin. Bugünkü alıştırmamız o günkü alıştırmaların birleşimidir.

 

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Görüş Aralığını Kullanma (Video)

Revit’te bir modeldeki öğeleri düzgün şekilde görüntülemek için, Görüş Aralığının “View Range“ düzlemlerini ayarlayın. Bu …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.