1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Temellerini Öğrenme GÜN-10

Bu serinin başından beri kullanmadığımız komutlardan biri de MIRROR komutudur. Bugünkü dersimizde bu komutun kullanımını zorlayacağız.

Bugünün kuralı, MIRROR komutunu kullanmanız gerektiğinde hiç geç kalmadan kullanmanızdır. Nasıl mı? Şayet aşağıdaki şekilde görünen geometriye yakından bakarsanız, geometrinin bir çeşit simetriye sahip olduğunu fark edeceksiniz. Geometriyi ikiye kesen dikey bir çizgi düşünün. Her iki taraf da birbirlerinin ayna kopyalarıdır.

İşte bugünün alıştırması:

Daha önce söylediğim gibi, bugünkü geometrimiz simetrik olup; bir kısmının nasıl görüneceğini bir görelim. (Kırmızı renkli çizgi simetri eksenidir.)

Geometrimizdeki tüm köşe yuvarlamaları “fillet” çıkardıktan sonra, geometrimiz aşağıdaki şekildeki gibi görünür:

Aşağıdaki şekilde görünen bilgiler de işinize yarayacaktır.

Şayet bugünkü dersimizdeki alıştırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorum kutusuna yazarak bana bildirin. Kafa karışıklığına neden olan konuları sizin için netleştireceğim.

21 Günde AutoCAD Temellerini Öğrenme e-Kitap
Ücretsiz e-Kitap: Bu alıştırmalar dizisini indirin ve AutoCAD öğrenmeye devam edin. AutoCAD‘i en hızlı şekilde öğrenmek mi istiyorsunuz?


İndir!
Ücretsiz e-Kitap!

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.