1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Şerit Yapışkan Panelleriyle Yapışkan Hale Geldi

 AutoCAD’in 2010 sürümünden bu yana yapışkan paneller olarak adlandırdığımız yeni bir şerit seçeneği var. Şimdi bir şerit panelini çizim alanına ayırabilirsiniz. Bir araç çubuğu gibi çizim alanınızda kalacaktır.

Aşağıdaki şekilde görünen örneğimizde, bazı makroları kaydetmek ve test etmek istediğimde daha kolay erişim için, Eylem Kaydedici “Action Recorder” panelini şeritten çıkartmak istiyorum.

Alt kısımda bulunan panel isminden paneli seçiyorum ve farenin sol tuşunu basılı tutup şeritten sürükleyip; çizim alanıma bırakıyorum. Bunu sık sık kullandığınız diğer paneller için belki de yeni Izgara “Mesh” paneli veya Düzenleme “Modify” panelini için de yapabilirsiniz.

Panelin yönünü dikeyden “vertical” yataya “horizontal” değiştirme yeteneği gibi yapışkan panelin sağ üst köşesinde bir seçenek vardır. Bu seçenek imlecinizi çizim alanınızdaki panelin sağ üst köşesine getirdiğinizde görünür olur. Yapışkan paneli, istediğim bir yere şeridin üzerine geri sürükleyip; bırakabilir veya geldiği yere geri yerleştiren Paneli Şerite Gönder “Return panells to Ribon” seçeneğini seçebilirim.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.