1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Referans Yöneticisi “Refman”

Klasör yolu değiştikten sonra, diğer çizim dosyaları, yazı tipleri veya çizim yapılandırma dosyaları gibi AutoCAD çizim referans dosyalarını nasıl güncelleyebilir ve yeniden referanslayabilirsiniz?

Bu sorunun cevabı Referans Yöneticisidir “Reference Manager”. AutoCAD’in 2004 sürümüyle birlikte Referans Yöneticisi “Reference Manager” AutoCAD’e eklendi ve bu yönetici AutoCAD Architecture ve AutoCAD Mechanical gibi diğer AutoCAD tabanlı ürünlere de eklendi. Bu araç ile çizime referansların eklemesini ve referans dosyalarının bulunup bulunmadığını görmek çok kolaydır. Tümünü seçebilir, seçimleri tersine çevirebilir, seçilen referansların klasör yollarını düzenleyebilir ve hatta toplu olarak klasör yollarını bulup değiştirebilirsiniz. Referans Yöneticisi “Reference Manager”, AutoCAD‘in dışında ve AutoCAD çalıştırılmadan da çalıştırılabilir.

Referans Yöneticisini “Reference Manager” Windows Başlat “Start” düğmesi içerisinde > Programlar “Programs” altında > Autodesk altında > AutoCAD 20xx altında > Referans Yöneticisi “Reference Manager” konumunda bulabilirsiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.