1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Ofis Şakaları

Geçmişte bir tasarım ofisinde çalışmış olduğum için, bir ofisi canlandırmak ve biraz stres azaltmak için, nasıl ofis şakalarının olabileceğini biliyorum. Bazen projeler baskıya, zamana bağlı sıkışma stresine ve bazılarının stresin hafifletilmesi için şaka moduna geçmesine neden olabilir. Örneğin, her bir ZOOM komutu iki UNDO komutu ve bir SAVE komutunu gerçekleştireceği bir şaka da dahil olmak üzere, AutoCAD‘de yapılacak birkaç harika şaka var. Fakat bu şaka DWG yedeklemesinin olmaması durumunda biraz tehlikeli olabilir ve bazı iş ve tasarım verilerini kaybedebilirsiniz.

Şakalar her zaman eğlencelidir ve zarar verici veya olumsuz etkiye neden olmamalıdır. Çünkü bunlar kariyerleri sınırlayıcı hareketler olabileceği gibi doğrudan yıkıcı da olabilir. Kendimi ne yapmış olduğumu resmen kabul etmeyeceğim, ama bildiğim birkaç şakadan bahsetmeyeceğim:

  • Normal bir çizgi gibi görünen bir yazı tipinde mikro boyutta metin kullanarak bir yazı tipinde gizli mesajlar oluşturun. Ancak görüntü yakınlaştırma “zoom in” yaparak metin mesajı okuyabilirsiniz.
  • AutoCAD ekran görüntüsünü yakalayın ve masaüstüne arka plan resmi olarak yerleştirin ve farenin fişini çekin. Arkanıza yaslanın ve iş arkadaşınızın hayal kırıklığı içinde delice tıklamalarını izlemek için hazırlanın.
  • LISP veya makroda en sık kullanılan komutlar için bazı can sıkıcı uyarı iletişim kutuları oluşturun (uyarı “Gerçekten bunu gerçekten yapmak istiyor musunuz?”)

  • İmleç kılı (artı kılı) açısını veya tutamaç boyutu ve rengi gibi bazı sistem değişkenlerini değiştirin, bunu bir profilde bile yapabilirsiniz. Kireç yeşili için arka plan rengi, 10’dan küçük karelaj “grid”, 50’ye kadar tıklama kutucuğu boyutu , diğerleri ve farklı tutamaç rengi ve farklı tutamaç ebadı.

Siz de, aşağıdaki yorum kutusuna eğlenceli (ve güvenli) AutoCAD şakalarını yazın ve eğlence başlasın.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.