1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Mimari’de “AutoCAD Arhitecture” Nesneler Yeni Bir Çizime Nasıl Yerleştirilir “Insert”

Bu öğreticide, sizlere AutoCAD Mimari’de “AutoCAD  Architecture” nesnelerin yeni bir çizime nasıl yerleştirileceğini “insert” anlatacağım.

Sekil-1

Aşağıda, baca için yaratılmış olan bağımsız bir resmi nasıl düzenleyeceğinizi bulacaksınız.

Araç Paletlerini “Tool Palettes“ gizlemek için, Ctrl+3 tuşlarına basın ve  Proje Araştırıcısı “Project Navigator“ paletini görüntületmek için, Ctrl+5  tuşlarına basın.

İmalatlar “Constructs” sekmesine gidin.

Farenin sol tuşu ile, bacanın gövdesini seçin ve daha sonra bacanın yukarısında bir yere farenin sol tuşu ile tıklayın. Farenin sol tuşuna basılı tutun.

Farenin sol tuşunu bırakın ve baca gövdesini  Proje Araştırıcısı “Project Navigator“ paletinde İmalatlar “Constructs” klasörü üzerine sürükleyin ve farenin sol tuşunu serbest bırakın.

Sekil-2

Proje Araştırıcısı “Project Navigator“ paletinde herhangi bir klasörün üzerine sürükleme, İmalat Ekle “Add Construct” iletişim kutusunun görüntülenmesini sağlayacaktır.

İletişim kutusunun İsim “Name” kısmına  Baca “Chimney” yazın ve Atamalar “Assignments” alanındaki  Zemin Yüksekliği “Ground Level”, Zemin Kat “Ground Floor” ve Birinci Kat “First Floor” işaretleme kutularını işaretleyin. Ayrıca Çizim düzenleyiciyi Aç “Open in drawing editör” işaretleme kutusunu da işaretleyin. Bu işlemlerden sonra, iletişim kutusunu kapattığınız zaman, yeni yaratılan çizim hemen açılacaktır.

OK düğmesine basarak iletişim kutusunu kapatın.

Sekil-3

Yeni çizim, bir şablon kullanarak yeni bir çizim yaratmışsınız gibi göründüğüne dikkat edin ve bacayı Kopyala – Yapıştır “Copy – Paste” (Ctrl+C – Ctrl+V) komutlarını kullanarak orijinal koordinatlarına getirin.

Aşağıdaki şekilde gördüğünüz gibi yeni açılan çizimde bacanın göründüğüne dikkat edin.

Sekil-4

SAVE komutunu kullanarak yeni çiziminizi kaydedin ve Baca çizimini kapatın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.