1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Malzemeleri “Materials” Artık Kullanımda

Autodesk, AutoCAD’in 2011 sürümünde ve sonraki sürümlerde, AutoCAD sadece bir başka 2 boyut 2B “2D” uygulamasıdır mitini yıkmaya çalıştı. Bu yıl, AutoCAD materyalleri artık gerçek zamanlı olarak görüntü bakışlarında “viewport” bump haritaları “bump maps” gösteriyor. Bu, İleri Malzeme etkisinin “Advance Material effect“ etkinleştirilmesiyle elde edilir. Etki “Efekt” normalde ön tanımlı olarak etkindir. Ancak değilse, aşağıdakileri yaparak etkinleştirebilirsiniz:

  1. Durum çubuğundaki yeni GRAPHICSCONFIG düğmesine tıklayın.

 

Yukarıdaki şekilde görünen görüntü, donanım hızlandırmahardware acceleration“ özelliği etkinken düğmenin nasıl göründüğünü göstermektedir.
Donanım hızlandırma “Hardware acceleration“ özelliği etkin olmadığında, düğmenin görünüşü budur.

 

 

  1. Durum çubuğundaki simgeye sağ tıklayın ve Performans Ayarlayıcısı… “Performance Tuner…” (yeni sürümlerde Grafik Performans “Graphics Performance”) seçeneğini seçin.

  1. Performans Ayarlayıcısı… “Performance Tuner…” (yeni sürümlerde Grafik Performans “Graphics Performance”) iletişim kutusunda Elle Ayar “Manual Tune” (yeni sürümlerde Açık “On”) düğmesini tıklayın.

 

  1. Performans Ayarlayıcısı… “Performance Tuner…” (yeni sürümlerde Grafik Performans “Graphics Performance”) iletişim kutusunda, Gelişmiş Malzeme Etkileri “Advanced material effects” öğesini Açık “On” durumuna getirin (yeni sürümlerde Gelişmiş Malzeme Etkileri “Advanced material effects” işsretleme kutucuğunu işaretleyin.).

 

Görüntülü reklam panosunda görüntüleniyormuş gibi yeni zengin gerçek malzeme görüntületmenin keyfini çıkarın.

Bu etkinin grafik kartınıza bağlı olduğunu ve grafik sisteminin yavaşlamasına neden olabileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, programınızda herhangi bir olumsuz etki görürseniz, bu etkiyi (efekt) “efect” kapatmanızı öneririm.

Yukarıdaki şekilde gördüğünüz bu imaj gelişmiş malzeme etkisi “advanced material effects” özelliğine sahip olmayan AutoCAD’in 2011 sürümünden önceki bir sürümünden, alınmış bir ekran görüntüsüdür.

Bu imaj gelişmiş malzeme etkisi “advanced material effects” özelliği açık “on” durumuna getirilmiş olan AutoCAD’in 2018 sürümünden alınmış bir ekran görüntüsüdür.

Artık, potansiyel müşterilerinizi projelerinize gerçek zamanlı olarak görünüşlerini gösterebilir tasarımlarınızın daha iyi hayal edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.