1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD İş İstasyonu Yapılandırması Sorununu Çözme

Geçenlerde, iki  arkadaşıma, saygın AutoCAD uzmanlarına, idari görevlerinde yardımcı olabilecek harika bir özellikten bahsettiğimde buna inanamadılar. Program hakkında onlardan daha fazla şey bildiğimden değil; ancak bu konuda bilgili olduğum için, şanslıydım.

Bu arkadaşlarımdan biri bir şirketin CAD Yöneticisi, diğeri ise bir üniversitede eğitmen olarak çalışıyor. Hepimiz çalışma istasyonlarını bazen günlük olarak yeniden yapılandırma ihtiyacı duyuyoruz. Şayet çalışma istasyonlarıyla ilgileniyor veya kullanmadığınız programları silmek istiyorsanız, Autodesk Kaldırma “Uninstall” Aracına bir göz atmanız gerekir.

Kaldırma “Uninstall“ Aracı

Herhangi bir Autodesk yazılımının Denetim Masası’ndan kaldırılması acı verici olabilir. Çoğu zaman parçaları ve bazı kısımları geride bırakarak kaldırma işlemini geri almanızı sağlayacak şekilde geride bazı kırıntılar bırakır. Denetim Masasını kullanarak aynı anda sadece tek bir programı kaldırabileceğinizi de söylemiş miydim? Bu iş yorucu olabilir.

Autodesk Kaldırma “Uninstall” Aracını çalıştırmayı deneyin. Şeritte bu aracın komut simgesini aramaya başlamadan önce bir durun. Autodesk Kaldırma “Uninstall” Aracı orada değil. Aracı bulmak için Windows Başlat menüsüne gitmeniz ve Autodesk program grubunu genişletmeniz gerekir.

Programı (Autodesk Kaldırma “Uninstall” Aracını) başlattığınızda, tüm Autodesk yazılımlarınızı listeleyen iletişim kutusunu aşağıda gösterilene benzer şekilde görürsünüz. Kaldırmak istediğiniz başlığın (veya başlıkların) yanındaki kutuyu tıkladığınızda tüm alt programları da işaretlenir. Kaldır “Uninstall“ düğmesine tıklayın; seçtiğiniz her program tamamen ve uygun bir sırada kaldırmaya devam edecektir.

Kaldırma “Uninstall“ işlemi esnasında, kaldırılmakta olan öğenin yanında yanıp sönen kırmızı renkli bir ok simgesi, tamamlananların yanında yeşil renkli onay işaretleri ve altta mavi renkli bir ilerleme çubuğu göreceksiniz. İşlem tamamlandığında, ilerleme çubuğu başlığı seçilen tüm öğelerin tamamlandığını gösterecektir.

Şayet Kaldırma “Uninstall“ Aracı hakkında zaten bilginiz varsa, bu harika! Kullanmanın ne kadar kolay olduğunu ve bu aracın AutoCAD çalışma istasyonu yapılandırması ve daha fazlası için ne kadar zaman kazandıracağını zaten biliyorsunuz. Şayet bu aracı bu ana kadar hiç kullanmadıysanız, şimdi hemen kullanmaya başlayın!

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.