1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD İlk Kurulum Ayarları

AutoCAD’in 2019 sürümünde birçok yeni özellik var. Autodesk’in güçlü bir şekilde desteklediği başlıca üç özellik şunlardır: Serbest Biçim Modelleme, Parametreler ve PDF Desteği. Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen yeni özellikler olmaksızın AutoCAD 2019‘un sunacak çok şeyi olacak çok daha fazla geliştirme ve ekleme var.

En büyük iki güncelleme serbest-form Modelleme ve Parametrelerdir. Bu nedenle en çok inceleme ve tartışma gerektireceklerdir. Kullanıcı Arabirimi değişikliklerini tartıştıktan sonra onları ele alacağım. Endişelenmenize gerek yok; kullanıcı ara yüzü yeni değil, sadece daha iyi.

İlk Kurulum

AutoCAD‘i kurulumdan sonra, ilk kez başlatışınızda, fazladan bir adım olacaktır. Bu aşamaya Başlangıç ​​Kurulumu (veya İlk Kurulum) denir. Başlangıç ​​Kurulumu, temel olarak ara yüz ortamınızı belirli sektörünüze ayarlamak için kullanabileceğiniz bir çalışma alanı sihirbazıdır. Ayrıca belirli çalışma alanlarını ve çizim şablonlarını seçmenize de izin verecektir. Bu işlem, ilk Kurulum adı altında çalışabilmeniz için yeni ve benzersiz bir çalışma ortamı oluşturacaktır. Hali hazırda, kutudan çıkan veya taşınmış olduğunuz tüm çalışma alanlarından çıkan 2B Çizim “2D Drafting”, 3B Modelleme “3D Modeling“ ve Klasik “Classic” AutoCAD çalışma ortamlarını “workspace” kullanabilirsiniz. İlk Kurulum Çalışma Alanını kullanmak zorunda değilsiniz; ancak hoşunuza gittiğini görebilirsiniz. Bu adım, herhangi bir zarar vermeden atlanabilir. Şayet bu işlemi atlayarak bir şeylerin eksik kaldığını düşünüyorsanız, sadece komut satırına OP yazıp Enter tuşuna basarak Seçenekler “Options” iletişim kutusunu açın ve Kullanıcı Tercihleri “User Preferences” sekmesine gidin ve tekrar başlatmak için sol alttaki İlk Kurulum “Initial Setup“ düğmesine tıklayın. Şayet bunu bir kez kullandıysanız, ikinci (veya üçüncü) bir çalışma alanı oluşturmak için tekrar kullanabilirsiniz. İlk Başlangıç çalışma ortamınızı yeniden isimlendirmenizi öneririm. Çünkü bir ikinciyi oluşturduğunuzda, AutoCAD 2019, İlk Kurulum 1 “Initial Workspace 1”, sonra 2, sonra 3 isimlerini kullanır. Çalışma ortamını, çalıştığım endüstriye ve belirli ayrıntılara göre isimlendiriyorum. Ama elbette, siz istediğiniz her şeyi vermekte özgürsünüz. Bu araç, az çabayla belirli sektör, şablon ve takım paleti olan yeni çalışma alanlarını hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olabilir.

İyi CADlemeler 😊

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.