1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Grafik Sorunlarını Giderme

AutoCAD Ekibi için Grafik Sistem Yazılımı Kalite Güvence Mühendisliği lider gurusu olan Randy Young, en azından AutoCAD Grafikleri ile ilgili sorunların çözümünde mükemmel bir makale yazmış. Aynı zamanda, grafik ile ilgili olabilecek AutoCAD çökmelerinin giderilmesinde sahip olduğu değer nedeniyle bu makalenin çevirisini sitemizde yayınlamak istedim.

Her yıl AutoCAD yapılandırmaları daha karmaşık hale geliyor. Örneğin, Donanım hızlandırması AutoCAD’in 2007 sürümüyle birlikte tanıtıldıktan sonra, bu çok büyük karışıklıklara sebep oldu. Yeni özellikler eklendikçe – AutoCAD’in 2011 sürümüyle birlikte, Gelişmiş Malzeme Etkileri “Advance Material Effect” ve Pürüzsüz çizgi gösterimi “Smooth line display” gibi – donanım ortaklarının desteğine daha fazla bağımlı hale geldik. AutoCAD’in 2007 sürümünden önce sadece işletim sistemine bağımlıydık, ancak o zamandan beri grafik kartlarına ve sürücülere daha fazla bağımlı olduk. Her yeni bağımlılık seviyesi, birlikte çalışabilirlik sorunları için, yeni bir potansiyel getiriyor. Bu bağımlılıkların karmaşıklığını azaltmak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için, aşağıdaki sitede bir donanım sertifika programı oluşturduk:

Grafik Donanım Listesi

Sebep:

Bu mesajda yer alanlar gibi sorunlara sahip olan sürücüleri bulduğumuz için, kullanıcıların üretkenliği kaybetmesini veya daha da önemlisi kaydedilmemiş verileri korumak için donanım hızlandırmasını engellemeye başladık.

Süreç:

En yeni sertifikalı sürücüye sahip olup olmadığınızı kontrol etmek için; AutoCAD onaylı donanım web sayfasına (https://www.autodesk.com/autocad-graphicscard) gidebilir ve ürününüzü kontrol edebilirsiniz.

Not: Microsoft® Windows Vista®, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemleri için yönetici olarak sisteme bağlanmış olmanız ve Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) devre dışı bırakılmış olmanız gerekir.

  1. Komut satırına 3DCONFIG yazın ve Enter tuşuna basın.
  2. Aşağıdaki şekilde kırmızı renkli ok ile gösterilen Güncellemeleri Kontrol et “Check for Updates” düğmesine tıklayın.

Not: Bu düğme, performans ayarlaması için kullanılan grafik kartı ve sürücü veri tabanının güncellenmiş sürümlerini kontrol eder.

  1. Şayet mevcut bir güncelleme varsa,AutoCAD bu güncellemeyi mevcut olan sürüm ile değiştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Şayet değiştirmek istiyorsanız, “Evet “Yes” düğmesine; aksi durumda Hayır “No” düğmesine tıklayın.

4. Güncellemeden sonra Performans Ayar Dosyanız Güncel “Your Performance Tuner File is Up to date” yazan bir mesaj alacaksınız. Sonrasında, aşağıdaki şekilde kırmızı renkli ok ile gösterilen Ayarlayıcı Günlüğünü Görüntüle” View Tuner Log” düğmesine tıklayın.

5. Ayarlayıcı Günlüğünü Görüntüle” View Tuner Log” (Donanım Ayarı Günlüğü), donanımınızın sertifikalı olup olmadığınızı gösterecektir. Ayrıca mevcut uygulama sürücünüzü de gösterecektir, aşağıda bir örnek gösterilmektedir. Mevcut sürücünüz Software veya AcadDM10.hdi, nvgl10.hdi dışında bir şey söylüyorsa, lütfen bu bağlantılara (Link1 & Link2) bakın ve sürücünüzü Autodesk Sürücüsüne geri çevirin.

6. Şayet sisteminizde en son onaylı grafik kartı sürücüsüne sahip değilseniz, en son sürümü indirmek için, sertifikasyon sitesine (https://www.autodesk.com/autocad-graphicscard) gitmeniz gerekir. En son sürümü indirmek için, donanım ve işletim sistemi için ilgili sürücünün yanındaki küçük mavi renkli ok simgesini tıklayın.

Sisteminizi en güncel sürücü ile güncel tutarak hem üretkenliği hem de potansiyel olarak kaydedilmemiş işleri kaybetmekten kurtulacaksınız. Herhangi bir sorunuz varsa, Autodesk’in SSS sitesini ziyaret edin ve şayet bu Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümünde olmayan herhangi bir sorununuz varsa, lütfen geri bildirim bağlantısında bize bir mesaj göndermekten çekinmeyin.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.