1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD de Sürekli Çizgiyi “Polyline” Tersine Çevirme

Benim AutoCAD’de favori çizim araçlarımdan bir tanesi Sürekli Çizgidir “Polyline”. Bununla birlikte, eskiden Sürekli Çizgiler ile ilgili canımı sıkan çizdiğim Sürekli Çizginin yönünü kontrol etme gibi bazı ayrıntılar vardı.

Normalde, sürekli çizgilerin yönleri çok fazla fark yaratmazlar; fakat bazı amaçlar için önemli olabilir. Örneğin, bir çizgiye hizalanmış yazı çizgi parçasının yönü ile aynı yöne sabitlenmiş olabilir. Yani şayet Sürekli Çizgi yazı soldan sağa doğru uzanırken aksine sağdan sola doğru uzanıyorsa, yazı baş aşağı görüntülenecektir.

Bir Sürekli Çizgideki tepe noktalarını tersine çevirme başarısına ulaşmak çok eskilerden beri çok zor olup; but AutoCAD 2010’dan itibaren, REVERSE komutu var. Ya komut satırına yazarak ya da şeritin Ev “Home” sekmesi içerisinde Düzenle “Modify” panelindeki Terse Çevir “Reverse” düğmesini seçerek REVERSE komutunu çalıştırın ve tersine çevirmek istediğiniz Sürekli Çizgiyi seçin.

 Sekil-1

Ayrıca bu komut LINE, SPLINE ve HELIX komutları kullanılarak çizilmiş nesnelerde de kullanılabilmektedir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Plan Görünüşünün Derinliğini Ayarlama Hakkında

Revit’te bir modelin parçalarını kesme düzleminin altında görüntülemek için, Derinlik Kırpma “Depth Clipping“ parametresini kullanın. …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.