1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD Arayüzünü Klasik “Classic” Olarak Değiştirme

Sekil-1

Sekil-2

AutoCAD’in 2009 sürümünden itibaren kullanıcı arayüzü ön tanımlı olarak aynen Microsoft Office, Word, Excel, Powerpoint, vb. programların 2007 ve sonraki sürümlerindeki gibi şerit “ribbon” görünümlü olarak yüklenmeye başladı.

Bu yeni görünüm kullanılabilirliği geliştirme amaçlı tasarlanmıştı. Fakat birçok AutoCAD kullanıcısı hala bu yeni görünüme yabancılar ve bu yeni görünümü hem kullanışsız buldukları hem de bu yeni görünümün sistem kaynaklarını önceki sürümlere göre daha fazla kullanmasından dolayı; AutoCAD’i hala eski klasik “classic” görünümü ile kullanıyor.

Bu makalemde sizlere AutoCAD’in görünümünü eski klasik “classic” moda nasıl değiştireceğinizi anlatacağım.

    Ekranınızın en altında bulunan komut satırının altındaki durum çubuğunda dişli şeklindeki dişli şeklindeki  Sekil-3 çalışma ortamı değiştirme simgesine tıklayın.

 Sekil-4

AutoCAD Classic” seçeneğini seçin.

Sekil-5

AutoCAD kullanıcı arayüzü otomatik olarak klasik “classic” moda geçecektir.
Benzer şekilde, şayet klasik “classic” görünümü AutoCAD’in son sürümlerinin yeni arayüzü olan 2B Çizim ve Açıklama “2D Drafting and Annotation” şerit “ribbon” görünümüne veya 3B Modelleme “3D Modelling” görünümüne değiştirmek isterseniz, istediğiniz seçeneği yine bu simgeyi tıklayarak seçebilirsiniz..

 

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.