1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD A360’da Şeffaf Arka Plana Sahip Sıvama “Render” Yaratma

Autodesk 360’in sıvama rendering” aracını  beğendiniz mi? Şayet Autodesk 360 sıvama rendering” aracına erişmek için bulut puanlarınız varsa, modelinizi bulut üzerinde oluşturabilirsiniz.

Arka planla sıvama rendering” yapmak bazen zor olabilir. Arka plan olmadan sıvama rendering” yapmak daha kolaydır ve bir arka plan resmi eklemek için, daha sonra bir Görüntü Düzenleyicisinde resmi  düzenleyebilirsiniz.

Autodesk 360’da sıvama “rendering” yapmak çok kolaydır.

Dosyanızı yükledikten (veya bulut olarak render uygulamasını CAD uygulamasında kullandıktan) sonra, https://rendering.360.autodesk.com adresine gidin.

Projeyi genişletin ve sıvamak “render” istediğiniz görüntünün yanındaki ok işaretine tıklayın. Yeni ayarları kullanarak yeniden sıva “Re-render using new settings“ düğmesine tıklayın.

Açılan pencerede gerekli yapılandırmayı değiştirin. Sıvama kalitesini “Render quality“ ve görüntü boyutunu “image size“ ayarlamak isteyebilirsiniz.

Şeffaf arka plan için, dosya biçimini TIFF (sıkıştırılmamış) olarak değiştirin ve Alfa Şeffaf Arka Plan “Alpha (Transparency Background”  işaretleme kutusunu işaretleyin. Ayarlardan memnun olduktan sonra, Sıvamaya Başla “Start Rendering” düğmesine tıklayın.

PNG dosyalarının şeffaf arka planı desteklemesini bekliyordum; ancak denediğimde bana istediğim sonucu vermedi. Modelinizi sıvadıktan “render” sonra, tamamlanmış resmi indirin. İşem esnasındaki küçük resim şeffaf arka plan göstermeyebilir, ancak indirilen resim kesinlikle şeffaf arka plana sahip olacaktır.

Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere, artık bir resim düzenleyicisinde resminize hızlı bir şekilde arka plan ekleyebilirsiniz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte 3 boyutlu 3B “3D” Görünüşlerde Kotlarla Çalışma

Revit’te perspektif veya ortografik görünüşte çalışırken kotları görüntüleyip; değiştirebilirsiniz. Video: 3D Görünümlerde Düzeylerle Çalışma (İngilizce) …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.