1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD 2020 Hızlı Ölçüm “Quick Measure” Aracı

AutoCAD‘in 2020 sürümündeki Yenilikler serisinin bugünkü makalesine hoş geldiniz! Geçen hafta, AutoCAD‘in 2020 sürümün güçlü ve yenilikçi işlevselliğini tanıtmaktan büyük heyecan duydum. Bu hafta ise, zaman kazandıran Hızlı Ölçüm aracıyla başlayarak, AutoCAD 2020 ve AutoCAD LT 2020 sürümünün yeni özelliklerinden birkaçını daha inceleyeceğiz.

Ölçümleri bir bakışta hızlıca Görüntüleme

AutoCAD‘in 2020 sürümünde, MEASUREGEOM komutunun sadece Quick (Hızlı) seçeneğiyle, farenizi sadece ölçüm yapmak istediğiniz nesnenin üzerine getirerek 2 boyutlu 2B “2D” çizimlerde ölçüm yapmak daha önce hiç olmadığı kadar hızlı.

Bu araç aktifken, farenizi nesnelerin üzerinde ve arasında hareket ettirirken ölçüler, mesafeler ve açılar dinamik olarak görüntülenir. Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere köşelerdeki küçük turuncu kareler, çizgilerin 90 derecelik açıda olduğunu gösterir.

Bu araç aktifken, iki nesne arasındaki mesafe, yalnızca nesneler paralel olduğunda ölçülür.

İpucu: Hızlı Ölçüm aracını kullanırken karmaşayı önlemek ve performansı artırmak için, çiziminizin karmaşık alanlarına görüntü yakınlaşma “zoom in” yapmak en iyisidir.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Kesit Başlığını Değiştirme

Revit’te mevcut bir kesit başlığını çoğaltıp; ardından değiştirebilirsiniz. Bunun için: Projede, Yerleştir “Insert” sekmesi içerisinde …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.