1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD 2019’daki Yenilikler

Autodesk AutoCAD 2019 sürümünü, diğer AutoCAD sürümlerinde olduğu gibi Mart ayında kullanıma sundu. Merakla beklenilen yeni sürümü bir dizi yenilikleri de beraberinde getirmiş oldu. Autodesk, AutoCAD 2019 sürümünü, AutoCAD yalnızca bir tane ! sloganı ile duyurdu. AutoCAD 2019 yenilikleri nelerdir? Neden yalnızca bir tane sloganı uygun görüldü?  Geçmiş yıllarda tasarımsal anlamda yeniliklere odaklanan Autodesk, 2019 sürümünde hangi konuya odaklandı? İşte detaylar…

AutoCAD 2019 Yenilikleri

  • Geçmiş yıllarda tasarımsal geliştirmelere odaklanan Autodesk, bu yıl farklı bir konuya dikkatini vermiş gibi görünüyor. AutoCADin 2019 sürümünde tasarıma yönelik bazı yenilikler yapılmış olsa da vereceğimiz en önemli haber bu olmayacak! Önemli haber Tek AutoCAD. Artık bu günden itibaren AutoCAD programını satın aldığınızda, aşağıdaki şekilde görünen 7 aracı da satın almış olacaksınız.

Eskiden farklı bir ürün olarak satın alınan AutoCAD Mimari “Architecture”, AutoCAD Mekanik “Mechanical”, AutoCAD MEP, AutoCAD Elektrik “Electrical”, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Plant 3D ürünleri artık birer araç seti haline getirildi ve AutoCAD programı satın alındığında, bu 7 ürünü de satın alınmış olunuyor. Ürünlerin adları da Mimari “Architecture” Araç seti, Mekanik “Mechanical” Araç seti, MEP Araç seti, Elektrik “Electrical” Araç seti, Izgara Tasarım “Raster Design” Araç seti, Map 3D Araç seti olarak değiştirildi.

  • AutoCAD 2019‘u ilk açtığınızda yenilenmiş simgeler (ikonlar) dikkatinizi çekecektir. Yenilenmiş derken radikal bir değişiklik yok elbette. İkonlar biraz daha modernleştirilmiş gibi görünüyor. Tamamen kişisel bir konu olduğu aşikar. Umarım beğenirsiniz.

 

  • AutoCAD 2019 revizyon bulutu artık çizimlerinizi revizyon bulutları ile karşılaştırmanıza olanak sağlıyor. Esasen bu özellik AutoCAD Mimari “Architecture“ de bulunan karşılaştırma aracına çok benziyor. Temel olarak bu özellik ile çizimler arasındaki farklılıkları net bir şekilde görmenize olanak sağlamaktadır.
  • AutoCAD çalışmalarınızı Autodesk Viewer ile web tabanlı olarak istediğiniz kişilerle paylaşabiliyorsunuz. Web sitenize çizimlerinizi ekleyebilir; çizimleri görüntüleyenlere notlar tutma imkanı sağlayabilirsiniz.
  • PDF biçimindeki “format”bir dosyadan yazıları ve geometrileri içe aktarabilirsiniz.
  • AutoCAD Web Uygulaması AutoCAD‘in geleceği olacaktır. Bu uygulama ile bir internet tarayıcısından https://web.autocad.com adresini ziyaret ederek, çizimlerde ufak düzenlemeler yapabilir; hatta basit bir kat planı dahi çizebilirsiniz. Henüz çok gelişmiş olmasa da AutoCAD gelecekte tamamen internet tarayıcısından tasarımlar yapmaya imkan tanıyacaktır.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.