1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD 2019 – Verimlilik İpuçları

Giriş

AutoCAD‘de kullanıcı ara yüzünü özelleştirme, verimliliği artırmak için mükemmel bir yoldur. Dikkate alınması gereken iki anahtar bileşen, Hızlı Erişim Araç Çubuğu (QAT) ve Durum Çubuğudur.

HIZLI ERİŞİM ARAÇ ÇUBUĞU (HEAÇ) “QUICK ACCESS TOOLBAR (QAT)”

HEAÇ “QAT”, kolay özelleştirmeye izin verir. Hızlı Erişim Araç Çubuğunu (HEAÇ) “(QAT)” sıklıkla kullandığınız araçlarla doldurun. Herhangi bir şerit sekmesinden herhangi bir araç üzerine basit bir sağ tıklama size Hızlı Erişim Araç Çubuğuna (HEAÇ) “(QAT)” ekleme seçeneği sunar. Bu sizi, sık kullanılan komutlar için çeşitli şerit sekmelerine göz atmaktan kurtarır.

İPUCU:

Kolay erişim için Tabakalar “Layers” aşağı açılır menüsünü Hızlı Erişim Araç Çubuğuna (HEAÇ) “(QAT)” koyun! Tabakalar “Layers” aşağı açılır listesine basit bir sağ tıklama, bu listeyi kolayca Q Hızlı Erişim Araç Çubuğuna (HEAÇ) “(QAT)” eklemenizi sağlar.

DURUM ÇUBUĞU

Ayrıca, durum çubuğunu, kullanıcı ara yüzünün sağ alt köşesindeki üç yatay çizgi şeklindeki simgeye tıklayarak istediğiniz çizim araçlarıyla doldurabilirsiniz. Simgeler tek bir sıraya sığamadığında Durum çubuğu otomatik olarak iki satıra genişletilecektir.

Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere, hangi fonksiyon tuşunun özelliği açıp kapatacağını görmek için, imleci durum çubuğundaki simgelerin her birinin üzerine getirerek biraz bekleyin.

SONUÇ

AutoCAD çok sezgisel bir programdır ve Hızlı Erişim Araç Çubuğu (HEAÇ) “(QAT)” ve Durum Çubuğu gibi kullanıcı a yüzü bileşenleriyle etkileşimli olarak çalışarak, üretkenliği büyük ölçüde artırır. Araçlara ne kadar hızlı erişirseniz çizim yaparken o kadar verimli olursunuz.

İPUCU:

İlgili araç ipuçlarına erişmek için, imleci şerit panellerindeki herhangi bir aracın üzerine getirip bekleyin. Daha fazla yardım için F1 fonksiyon tuşuna basın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.