1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD 2018 İstekler Listesi

Autodesk her yıl sonu olduğu gibi, bu yıl da önümüzdeki yıl piyasaya süreceği AutoCAD 2018 sürümü için kullanıcı isteklerini toplamaya başladı ve kullanıcılardan gelen istekleri yayımladı. Hem yeni AutoCAD sürümünde olacak yenilikler hakkında önceden fikir edinmeniz hem de şayet sizin de yeni sürümde olmasını istediğiniz yenilikler için fikir belirtebilmeniz için, Autodesk’in bu duyurusunu sizlerle paylaşmak istedim.

 

1.     Şerit Arayüzünü Özelleştirebilme

Ürün: Navisworks Manage

Sürüm: 2017

Özellik: Workspace

Özet: Şerit “Ribbon“ Arayüzünü Özelleştirebilme Yeteneği

Tam Açıklama:

Ürünün şerit “ribbon” arayüzünü özelleştirme yeteneği olmalı. Özellikle, şeritte “ribbon” yeni sekmeler yaratılabilmeli ve bu sekme üzerinde hangi araçların olacağı belirlenebilmeli. Ayrıca, paneller şeritin “ribbon” bir sekmesinden diğer bir sekmesine taşınabilmeli.

Bu fikir, aklıma ölçü araç düğmeleri Ölçü araçları “Dimension tools” paletinden kaldırıldığında aklıma geldi Ayrıca, bence ölçme paneli Ev “Home” sekmesinde bulunmalı ve Araçlar “Tools” paneli Görüntü “View” sekmesinde olmalıdır.

2.     Tablolara “Table” Çoklu Tabakalar “Layer” Tanımlayabilme

Ürün: AutoCAD

Sürüm: Autocad 2017

Özellik: Tablolar “Table”

Özet: Aynen Blokların içerisinde yapılabildiği gibi Tablolar “Table” içerisinde de Çoklu Tabakalar “Layer” Tanımlayabilme Yeteneği

Tam Açıklama:

Tablonun “Table” her bir satırı, sütunu hatta hücresi ayrı ayrı istenen tabakaya “layer” ayarlanabilmeli. Bir .dwt dosyasına yerleştireceğim her bir satırı ayrı bir özelliği belirleyen bir tabakalar “layers” bloğu yarattığım zaman,  tabloların “table” her bir hücresine ayrı bir tabaka “layer” ismi tanımlayabilmeliyim ki, çizimime temizleme “purge” işlemi uyguladığımda tablomun “table boş olan hücreleri çizimimden kaldırılmasınlar.

 

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanan AutoCAD’in 2018 sürümü için kullanıcılardan gelen istekler bu şekilde. Sizlerin ne gibi istekleriniz var? Şayet varsa, lütfen bu makalenin altındaki yorum kutusuna yazarak bizlerle paylaşın!

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.